Tag Archives: Libra Bank

Libra Bank mi-a blocat retragerea banilor de pe platforma crypto Binance. Ce pot sa fac?

Buna ziua d-ule Vasile Coman,

Am regasit pe pagine de net datele dvs de contact , si am inteles ca in oarecare masura reusiti sa remediati anumite situatii mai delicate cu anumite banci , sper pe aceasta cale sa ma puteti ajuta si pe mine,
Situatia mea e una cu care probabil v-ati confruntat dar pe care eu nu stiu cum sa o solutionez …

Am deschis un cont LibraBank pentru ca dupa discutia cu angajatii bancii am inteles ca Banca este una friendly cu tot ceea ce priveste tranzactiile de tip ETF, actiuni , crypto doar cu anumite limite de depuneri / retrageri de 50.000 ron / luna ,

Prin intermediul contului bancar in Decembrie 2021 am facut anumite depuneri de bani catre platforma BINANCE pe care cu siguranta o cunoasteti si nu au fost probleme de nici un fel , acum cand am incercat sa retrag o suma modica de bani din aceeasi platforma , mai exact de 569.01 USD , Banca imi vine cu o solicitare a unor informatii suplimentare privind aceasta tranzactie. (va atasez si email-ul primit de la d-lor).

Am raspuns imediat anexand ceea ce am reusit sa scot de pe platforma si anume un Extras a tuturor tranzactiilor mele efectuate , sincer nu stiu ce alte acte si informatii suplimentare as putea oferi …

Imi mai si pun presiune cu termenul de 3 zile in care trebuie sa trimit acest acte , in caz contrar suma se va intoarce catre destinatar, adica Binance , suma care daca o fac nu imi va ajunge niciodata inapoi in contul Binance ,a cestia avand o politica foarte clara in vederea depunerii sumelor de bani dintr-un cont bancar trebuiind urmati anumiti pasi cu exactitate , o retrimitere a sumei inapoi catre Binance ar duce la pierderea acestor fonduri.

La tentativele mele sa iau legatura direct cu banca , m-am trezit la serviciul de CALL CENTER cu angajati care nu au stiu ce sa imi raspunda, decat ca voi primi raspuns pe mail de la aceeasi angajati care mi-au solita taceste informatii …

Va rog si sper sa reusiti sa ma ajutati cu un sfat in acest sens,
poate Dvs stiti ce acte mi se cer, de unde le pot extrage … si cei de la Binance avand milioane de utilizatori nu cred ca imi pot elibera anumite acte doveditoare cu eventuale semnaturi si stampile de la ei …

top dobanzi fixe credite ipotecare
Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

black friday banci
Ce oferte au bancile de Black Friday?

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa in lei

La care banci gasesc cele mai mici dobanzi pentru un credit ipotecar?

dobanzi depozite banci top
Care banci au cele mai mari dobanzi la depozitele in lei? [citeste tot]
banca transilvania transfer
Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

dobanzi credite nevoi

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite-nevoi

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit?

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit? [citeste tot]

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Care sunt cele mai bune carduri de credit? [citeste tot]
card-george-bcr
Cat dureaza un transfer de bani de pe card BCR pe card Raiffeisen?

Bună ziua, daca o persoana mia transferat dupa card BCR pe cardul meu Raiffeisen sambata la ora 23, în cat timp intra banii? Eu cred ca trebuia sa între ca este online card pe card.

Libra Bank reclamatie
Cum pot convinge banca sa nu-mi opreasca diurna?

In 2016 am avut o executare silita, de atunci nu s-a mai intamplat nimic pana acum, cand m-am trezit cu contul de la Libra Bank blocat. Eu in cont am si diurna, care din cate stiu nu se poate opri. Am fost la banca si mi-au spus ca ei nu au cum sa stie ca banii din cont reprezinta diurna. Cum pot face dovada ca e vorba de diurna?

dobanzi-carduri-credit

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite

La care banca refinantez un credit de nevoi personale?

La care banca refinantez un credit de nevoi personale? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite-ipotecare-top

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit ipotecar [citeste tot]
dobanzi-depozite-lei-banci

Topul bancilor cu cele mai mari dobanzi la un depozit in lei

Topul bancilor cu cele mai mari dobanzi la un depozit in lei [citeste tot]
dobanzi-credite-locuinta-banci

Dobanda la creditele ipotecare a scazut sub 6%, dupa reducerea IRCC la 1,88%

Dobanda la creditele ipotecare a scazut sub 6%, dupa reducerea IRCC la 1,88% [citeste tot]
dobanzi-carduri-credit

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi?

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite-ipotecare

La ce banca refinantam un credit ipotecar, pentru a obtine o rata mai mica?

La ce banca refinantam un credit ipotecar, pentru a obtine o rata mai mica? [citeste tot]
top dobanzi depozite bancare

Care banci au cele mai bune dobanzi pentru depozitele populatiei

Care banci au cele mai bune dobanzi pentru depozitele populatiei [citeste tot]