credit cu 0% dobanda

viva credit linie de credit
Viva Credit nu vrea sa-mi amane ratele la credit. Este legal sau un abuz?

Am un credit la “VIVA Credit”, aceștia m-au contactat după ce am făcut solicitarea și mi-au spus ca in cazul IFN’urilor nu se aplica. Poate au încercat abuziv sa ii determine pe clienți sa își exercite dreptul acesta?

hora credit stergere biroul de credit
Hora Credit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac sa ma stearga?

„Va rog dacă puteți sa ma ajutați am avut credit la hora mau raportat la birou de credit și după ce mau sunat și miau spus ca mau raportat iam rugat sa ma șteargă din biroul de credit au spus ca să plătesc ca după ma șterg. Acum ma rog de ei ca să mă
șteargă și ca să îmi spună axi ca nu ma mai șterg ce este de făcut va rog ajutatima”

ferratum credit
Cum rambursez creditul Ferratum la bancomatul BCR?

La bancă BCR nu am putut ambursa creditul ca apărea ma multe destinații ferratum și s-a cerut și codul pe care nu-l
cunoșteam.
Adresa exactă a băncii unde am de rambursat creditul nr. contract, cod.

hora credit reclamatie
Hora Credit cere dobanda pentru banii nevirati in cont. E corect?

Buna ziua in data de 20.11.2021 am accesat un credit la Hora credit in valoare de 700 lei.
Până în data de 22.11.2021 ora 13 banii nu au fost virați în cardul meu.
Am sunat la firma si am solicitat anularea creditului drept care mi s-a spus ca trebuie sa le achit creditul plus dobânda pentru 3 zile, adică 46 lei. este corect? eu am spus că la momentul care intra banii in cont ii returnez fara dobanda.

IFN-urile sunt obligate de lege sa-mi ofere solutii de rescadentare si reesalonare a creditului?

Buna ziua. Am luat un credit de 1.000 de lei de la IFN-ul Hora Credit, dar apoi am avut o problema medicala care s-a agravat si nu am putut plati. Le-am cerut sa ma amane cu plata imprumutului, dar ei m-au refuzat, mi-au spus ca trebuie sa platesc imediat cei 1.000 de lei. Vreau sa va intreb IFN-urile nu trebuie sa respecte legea privind contractele de credit, ca bancile? Nu ar trebui sa ma intelegeaga si sa-mi ofere solutii de rescadentare sau restructurare?