Tag Archives: reclamatie Ferratum

ferratum reclamatie asistenta clienti
Nu pot lua legatura cu Ferratum, pentru un desfasurator de rate. Ce trebuie sa fac?

„Bună ziua a-și dori sa ma lămuriți și pe mine.
Ori care IFN AR TREBUI SA AIBĂ UN NR DE CONTACT.
DE CE NOI CEI CARE SUNTEM CLIENȚI FIDEL NU PUTEM LUA LEGĂTURA CU FERRATUM.
DE CÂTE ORI SUNI LA EI RĂSPUNDE ROBOTUL ȘI TE TINE O ORA LA TELEFON ȘI VB ROBOTUL ÎNTR-UNA ȘI NU AI ACCEPT LA UN REPREZENTAT
CINEVA TREBUIE SA LĂMUREASCĂ ȘI ACEASTĂ PROBLEMĂ.
LE SCRI PE WUTAP CA DOREȘTI UN DESFĂȘURĂTOR DE RATE ȘI NICI AICEA NU SUNTEM LUAȚI ÎN SEAMA.
CINE NE LĂMUREȘTE CU ACESTE PROBLEME????”

ferratum credit
Cum rambursez creditul Ferratum la bancomatul BCR?

La bancă BCR nu am putut ambursa creditul ca apărea ma multe destinații ferratum și s-a cerut și codul pe care nu-l
cunoșteam.
Adresa exactă a băncii unde am de rambursat creditul nr. contract, cod.

Vreau sa fac un credit de casa si nu pot, din cauza istoricului negativ in Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac?

Bună seara. Am avut anul trecut 3 popriri ( icredit, ferattum si brd finance)la 3 executori diferiți. Toate datoriile sunt achitate la zi. Vreau sa fac un credit de casă și din cauza istoricului negativ în biroul de credit nu pot lua împrumutul
Ce trebuie sa fac? Cineva din cunoscuții mei mi-a spus ca trebuie sa merg la executorul care a preluat creditul și sa fac o cerere de ștergere din biroul de credit cu număr de înregistrare. Asa trebuie sa procedez?

ferratum contract credit
Ferratum refuza sa imi trimita contractul de credit. Ce pot sa fac?

In ultima saptamana am tot trimis e-mail-uri in care cer sa mi se trimita contractul de credit la care am platit cateva luni, dupa nu am mai putut plati si l-au cesionat. Acum am nevoie de contractul de credit ca sa ma judec cu firma de recuperari si se pare ca Ferratum tot refuza sa imi trimita. Cand am contractat acest credit nu lam primit nimic pe e-mail. Ce pot sa fac?

ferratum reclamatie
Daca am o problema cu Ferratum, cum ii pot contacta?

Daca ai o problema cu acest fost IFN cum îi poți contacta? Doar prin email și cu răspuns într-o săptămână?

ferratum-reclamatie
Ferratum nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Am făcut la Ferratum un împrumut rapid în data de 30 septembrie și a fost achitat la termen.

Eu vreau sa fac o refinanțare la banca și mi-a spus ca apar la biroul de credit cu contul deschis de la Ferratum și trebuie sa fac o urgentare sa-mi actualizeze datele sa apară contul închis.

Am făcut doua solicitări la ei și mi-au spus ca în 3-5 zile lucratoare sa verific biroul de credit. Nici pana în ziua de astăzi nu a fost închis contul la ei. Nu știu ce sa fac. Multumesc

Ferratum n-a vrut sa-mi amane rata la credit si m-a raportat la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Am luat un imprumtu de la Ferratum in luna octombrie, pe 6 luni, cu o rata de 800 de lei lunar. Eu in luna februarie am intrat in somaj, asa incat am trimis la Ferratum prin e-mail o cerere sa-mi amane rata, pe care trebuia s-o platesc in 22 februarie. Am primit raspuns abia in 24 februarie, ca nu se poate amana rata, iar acum doua zile m-au sunat sa-mi spuna ca m-au raportat la Biroul de Credit. Eu nu lucrez de oua luni, e normal ce au facut cei de la Ferratum? Ce pot sa fac? Multumesc