card de cumparaturi

card avantaj inchidere
Cum pot sa-mi inchid Cardul Avantaj, daca nu pot sa ajung in sucursala?

Am văzut pe internet cum ca m-ați putea ajutat cu închiderea unor card de credit Card Avantaj emis de Credit Europe BANK .

Am sunat in Call Center dar mi-au spus ca trebuie sa merg neaparat intr-o sucursala . Îmi este imposibil sa ajung. Ce ar trebuie sa fac sa pot sa-mi închid cardurile.

black friday banci
Ce oferte au bancile de Black Friday?

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Mi-a fost blocat cardul pentru tranzactie suspicioasa. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am vrut să comand online mâncare și nu am putut, din cauza băncii, pentru că banca mi-a blocat contul pentru tranzactie suspicioasă. Ce pot sa fac pentru deblocarea contului, daca se poate rezolva online. Eu sunt in Ungaria și contul in România și nu pot folosi banii mei din cauza băncii. Mulțumesc și aștept un răspuns.

card avantaj inchidere
Pot sa fac cererea de inchidere a cardului de credit Credit Europe Bank prin e-mail?

„Bună ziua.
Am un card de cumpărături la europe credit bank pe care nu îl mai folosesc de câțiva ani și pe care as vrea sa îl închid(toate datoriile platite). Am sunat la ei și mi-au cerut sa fac o cerere de închidere cont + cerere scrisa de mana cum ca o sa distrug cardul pe care sa le trimit prin posta romana sau prin fan curier la sediul lor.

Eu sunt din Iași și nu mai au sucursala aici. Este normal sa ma pună sa trimit documentele prin curier și sa nu accepte sa le trimit pe email? Mulțumesc, o zi buna”

card-cetelem-inchidere
Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem?

„Buna. Am incercat sa contactez Cetelem prin telefon am scris email la relati.clienti si marketing@cetelem.ro. Nu am primit nici un raspuns. Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem? Multumesc”

card-cetelem-inchidere
Cum inchid un card Cetelem? Nu raspunde nimeni!

Incerc sa inchid si eu un card si nu imi raspunde nimeni , nici telefonic, nici pe e-mail.
Ma puteti ajuta ?

Multumesc frumos ,

Banca m-a notificat sa inchid cardul de credit refinantat, altfel ma executa silit. Ce pot sa fac?

Bună seara
În luna iunie am refinantat un credit, un card de credite nu l-am închis și l-am folosit în continuare. Acum banca care a refinantat m-a notificat ca trebuie sa închid acel cont și sa le trimit dovada. E nu am cum sa achit suma respectiva. Exista vreo soluție sa nu fiu executata silit? Menționez ca eu sunt cu plata ratelor la zi, nu am întârziat niciodată. Multumesc

card avantaj inchidere
Cum procedez pentru a inchide Cardul Avantaj?

CUM PROCEDEZ PENTRU A INCHIDE CARDUL AVANTAJ. MA AJUTATI CU UN MODEL DE CERERE?

Unicredit reclamatie
Ce se intampla cu sumele de bani ramase pe cardurile de cumparaturi daca acestea sunt refinantate?

Bună ziua! Am un card de cumpărături la BT Transilvania de 1.000 de RON (din care nu am consumat nimic, suma este intactă pe card de 1.000 RON) și încă unul la Raiffeisen Bank de 10.000 RON (din care am cheltuit 8650 RON) între timp am solicitat un credit la UniCredit Bank în plus cu refinanțarea celor două carduri de cumpărături, întrebarea mea este următoarea, ce se întâmplă cu sumele de bani rămase pe cardurile de cumpărături dacă aceasta sunt refinatate? În mod normal eu ar trebui sa întru în posesia banilor care sunt acum pe cardurile de cumpărături ? dacă da cum sa procedez?
Mulțumesc anticipat!

reclamatie-ingbank
Ce mi se poate intampla daca nu duc dovada inchiderii creditelor refinantate?

Buna ziua , va rog sa ma ajutati …am facut o refinantare in luna oct 2021 la ING , am ,,acoperit” 2 credite de la alte banci (un IFN de 5000 lei si un RAIFEISSEN de 10000 lei ) . De la acel IFN am primit adresa de inchidere , de la Raifeissen , nu …

Intre timp , cam dupa aprox o luna , avand nevoie de bani , am ,,intrat” din nou in cardul ,,refinantat” , de la RAIFEISSEN + ca am solicitat la acelasi IFN , inca un credit de 3000 lei .

Intre timp , adica dupa 3 luni de la refinantare , acum , in ianuarie , am primit email de la ING , ca daca nu ,,aduc” dovada inchiderii creditelor refinantate , ma vor executa silit pt plata anticipata si incetarea creditului . Acest lucru ma sperie foarte tare , avand in vedere ca nu am nici macar o zi intarziere la plata ratelor , la nici un impumut , nu sunt rau platnic.

Am facut ,,solicitare” la ING , explicandu le lucrul acesta , sa ajung la o ,,intelegere” , dar , mi s-a spus ca trebuie neaparat ,,acoperite” , conform contractului , ca daca nu , se va trece la executare silita ( nu inteleg de ce , fiind cu ratele la zi , fara intarzieri ! ) si inchiderea contractului.

Cum as putea ,,iesi” din situatia asta neplacuta , decat prin ,,acoperirea” acestor credite refinantate ? Alta posibilitate nu ar fi ? O sa ,,apar” ca rau platnic in biroul de credite ? ( nu vad de ce , din moment ce am platit totul la timp ! ).

Si as mai avea o nelamurire , va rog ! Daca acel IFN refinantat , l am declarat inchis , cu adresa de lichidare si am solicitat alt credit , tot acolo , la o luna dupa refinantare , ar trebui ,,acoperit” si asta , pt a evita ,,executarea” silita ? Va multumesc

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Care sunt cele mai bune carduri de credit? [citeste tot]
dobanzi-carduri-credit

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare? [citeste tot]
dobanzi-carduri-credit

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi?

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi? [citeste tot]

Clauze abuzive la Raiffeisen? Cardurile de cumparaturi nu mai pot fi folosite, iar optiunile rate fara dobanda si perioada de gratie nu se mai aplica, daca se amana ratele, conform OUG 37/2020 [citeste tot]
brd-amanare-rata-credit

Cum se amana ratele la BRD: daca nu te contacteaza nimeni, trebuie sa platesti ratele si pe luna martie si aprilie, altfel esti raportat la Biroul de Credit [citeste tot]
carduri-credit-rate-fara-dobanda

Atentie la cardurile de credit in rate fara dobanda: este posibil sa platiti, in schimb, comisioane! [citeste tot]