banca

Ferratum refuza sa imi trimita contractul de credit. Ce pot sa fac?
ferratum contract credit

In ultima saptamana am tot trimis e-mail-uri in care cer sa mi se trimita contractul de credit la care am platit cateva luni, dupa nu am mai putut plati si l-au cesionat. Acum am nevoie de contractul de credit ca sa ma judec cu firma de recuperari si se pare ca Ferratum tot refuza sa imi trimita. Cand am contractat acest credit nu lam primit nimic pe e-mail. Ce pot sa fac?

Postat in data: 25 mart., 2022

TBI m-a executat silit dupa 3 luni de neplata a creditului. Este legal?
TBI Bank reclamatie credit

In anul 2019 , am luat un credit de la Tbi ,pana in 2020 luna Ianuarie am plătit lunar ratele .Ulterior timp de 2 luni nu am mai putut plăti fiindcă am avut decesul părinților și nu mi-am mai putut permite plantat ratelor timp de 3 luni .

In Martie am găsit o hârtie in posta cum ca , am fost executata silit fiindcă nu am plătit aceste luni 3600 de lei .In luna Martie am plătit suma integral și am fost anunțată de către tbi ca , mi s-a închis contractul achitând toată suma integral .

Anul acesta am accesat un credit pentru o locuința imobiliară iar cei de la banca nu pot înainta dosarul fiindcă eu apar in biroul de credit.Am luat legătura cu cei de la tbi au spus ca nu tine de ei și sa trimit o solicitare către cei de la “biroul de credit “ sa m-a șteargă ei .Am luat legătura și mi-au spus ca trebuie cei de. La tbi sa facă acest lucru.

Ce este de făcut fiindcă efectiv nu mai înțeleg unde sa trimit mail?.Multumesc

Postat in data: 23 mart., 2022

Orele limita de procesare a platilor si transferurilor la BCR
bcr reclamatie

Postat in data: 23 mart., 2022

TBI Bank este banca ruseasca? Cat de sigur este depozitul meu?
tbi bank banca ruseasca

Buna ziua, am un depozit la tbi si vreau sa stiu daca e cazul sa mai tin banii la aceasta banca ptr ca am auzit ca e ruseasca si are probleme. e adevarat?

Aplicatia BT24 are o versiune noua

Postat in data: 22 mart., 2022

De ce nu pot intra in aplicatia BT24?
BT24 web versiune noua

Ma loghez si nu pot intra in aplicatie toate campurile sunt inactive la BT24.

Postat in data: 22 mart., 2022

Care banci au cele mai mari dobanzi la depozitele in lei?
dobanzi depozite banci top

Postat in data: 22 mart., 2022

De la ce banca pot scoate euro cu un card facut in Italia?

Am card facut in italia. vreau sa scot euro. la ce banca se poate in Romania?

Postat in data: 21 mart., 2022

Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?
banca transilvania transfer

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

Postat in data: 20 mart., 2022

In cat timp se fac platile si transferurile la Banca Transilvania

banca-transilvania actualizare date personale
In cat timp se fac platile si transferurile la Banca Transilvania
banca-transilvania actualizare date personale

Postat in data: 20 mart., 2022

Cum pot activa aplicatia myBRD pe noul telefon?
Probleme aplicatie myBRD

Bună seara, am avut my brd activ și am schimbat telefonul, nu îl mai pot activa pe noul telefon, ce pot face.

Postat in data: 19 mart., 2022

Care este aplicatia mobila Girocard Postbank, pentru a vedea cati bani am pe card?
postbank aplicatie finanzassistent

Care este aplicația mobilă Girocard a bancii germane Postbank, pentru a vedea câți bani am pe card?

Postat in data: 19 mart., 2022

Cum fac sa pot vedea online pensia pe cardul CEC Bank?
cec-bank-mobile-banking

Am card CEC …cum sa fac sa pot vedea online pensia….tinand cont ca traiesc in Spania….nu stiu cum sa trec cardul online…ma puteti ajusta ?

Postat in data: 19 mart., 2022

Was ist die Möbileanwendung von Girocard Postbank, um zu sehen, wieviel Geld ich auf der Karte habe?
postbank aplicatie finanzassistent

Postat in data: 19 mart., 2022

De ce nu pot descarca aplicatia You BRD? Sunt in Danemarca.
you brd problema activare

Nu pot descarca aplicația you BRD sint în Danemarka. Am avut aplicația you BRD mi sa spart telefonul și nu îmi da voie ,ups a apărut o eroare.

Postat in data: 18 mart., 2022

Am luat un credit de 100 de lei fara dobanda de la Hora Credit si am ajuns la o datorie de 2.000 de lei. Ce pot sa fac?
hora credit ifn

Dupa ce am luat un credit de 100 de lei fara dobanda de la Hora Credit, am ajus la o datorie de aproape 2.000 de lei.

Prima data am luat 100 de lei si i-am platit dupa 5 zile fara dobanda. A doua zi am luat 210 lei si am platit dupa 9 zile 252 de lei. In aceeasi zi am mai luat 500 de lei si dupa 15 zile am platit 660 de lei. In aceeasi zi am luat alti 670 de lei si dupa 15 zile am platit 885 de lei. Ziua urmatoare am luat inca 720 de lei si dupa 11 zile am platit 893 de lei. In aceeasi zi, 26 aprilie, am luat 870 de lei, pe care nu i-am mai putut plati, pentru ca la data scadenta, in 9 mai, adica dupa 12 zile, ar fi trebuit sa platesc o dobanda de 243 de lei si o penalitate de inca 243 de lei, in total 1.357 de lei.
Pentru a prelungi termenul de rambursare a imprumutului trebuia sa achit 487 de lei.
Acum, am de platit in total 1984 de lei.
Ce pot sa fac?

Postat in data: 17 mart., 2022

Hora Credit nu vrea sa ma scoata din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
hora credit ifn

Bună seara, am avut un credit la Hora Credit, l-am achitat dar nu vor sa scoată din biroul de credit. Nu am fost notificat în scris că mă vor baga în biroul de credit în termenul de 15 zile conform legii, nu vor să ne înțelegem pe cale amiabila, doresc sa accesez o finanțare pe firma pentru a ne putea dezvolta dar nu putem până nu scăpăm de aceasta problema.

Postat in data: 17 mart., 2022

Este legal sechestrul pe masina daca am poprire pe pensie?
sechestru masina poprire

Tatăl meu are o poprire pe pensie pt un credit la Transilvania. Mama este coplatitorul. Amândoi au primit poprire la casa de pensii, dar acum au primit și un sechestru pt autoturism. Mai au de achitat din credit 16600 lei. Este legal sa li se mai pună și sechestru pe mașină dacă deja au poprire pe pensii?? Cu mulțumiri!

Postat in data: 17 mart., 2022

Am luat un imprumut pe cardul Axi Finance IFN si dupa 4 ani sunt executata silit. Ce pot sa fac?
axi-card-credit-reclamatie

Buna ziua. In 2018 am luat un imprumut de la Axi Finance. Mai bine spus era un card cu 1000 lei. Am achitat din ea dar nu toata suma. Dupa atatia ani am primit o somatie de la un executoriu judecatoresc ca am de platit 2323lei. Eu stiu ca dupa 3 ani se prescriu datoriile. De la Axi nu am primit somatie. In ianuarie am primit o scrisoare dr la Kruk in leg.cu datoria. Dar de atunci a trecut un an, de ce nu mi au pus ei proprire pe salariu. Au asteptat un an si acum in loc de 1100 platesc 2300.
Astept raspunsul dv. Va multumesc!

Postat in data: 17 mart., 2022

Ai credit Bancpost cesionat la Eurobank si administrat de First Bank? Iata ce trebuie sa stii

first bank credit bancpost
first bank credit bancpost