Etichete: sunt

Ce sunt criptomonedele si care sunt riscurile unei investitii?

Ce sunt criptomonedele si care sunt riscurile unei investitii?

Postat in data: 05 ian., 2024

Cum stiu daca sunt in baza de date la Biroul de Credit, pentru o refinantare?
biroul-de-credit-inregistrare-cont

Aș dori să știu dacă mai figurez in baza de date, pentru a putea face o refinantare.

Postat in data: 04 ian., 2023

Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia, UK! Cum pot sa-mi recuperez banii?
fivoro bitcoin teapa

„Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia(UK). In momentul cand am cerut sa nu se mai faca traduri pentru ca doresc sa scot banii de pe platforma, acestia refuza sa imi faca transferul. Contul in care am transferat banii incepe cu PL presupun ca este Polonia. Ce as putea face sa imi recuperez banii? Contul mai exista si banii pe platforma dar refuza sa imi transfere banii.”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum verific o platforma de investitii in criptomonede daca este de incredere?
Firme neautorizate de ASF

„Cum pot sa verific daca este sigur un site pentru investitii in bitcoin si alte criptomonede, sa nu-mi pierd banii?”

Postat in data: 13 dec., 2022

Care sunt definitiile termenilor din contractul BRD?
brd-reclamatie-clienti

Postat in data: 02 dec., 2022

Sunt executat silit dupa 14 ani de cand am luat creditul! Ce pot sa fac?
kruk executare silita

Buna ziua! In anul 2008 am luat un credit de nevoi personale .Am.achitat o perioada si dupa aceea nu am mai avut posibilitatea de a rambursa imprumutul. Luna aceasta am primit o scrisoare de la Kruk referitoare la achitarea datoriei si executare silita.Sunt 14 ani de atunci.Va rog sa ma ajutati in acest sens.

Postat in data: 24 nov., 2022

Cum reactivez etoken BCR, daca mi-am schimbat numarul de telefon si sunt in strainatate?
etoken-bcr-aplicatie

Buna ziua. Va scriu in legatura cu aplicatia George si E-token. Eu sunt in strainatate si nu mai am aceelasi numar de telefon. Nu mai stiu parola de la E-token si nu ma lasa sa reactivez E-token…am incercat sa sun dar nu merge. A-ti putea va rog sa ma ajutati?

Postat in data: 04 nov., 2022

Care sunt site-urile de investitii financiare la bursa, crypto, bitcoin, cu care pot sa iau teapa?

Daca vreau sa investesc la bursa sau in bitcoin, cum stiu care sunt site-urile cu care pot lua teapa?

Postat in data: 30 oct., 2022

Care sunt conditiile generale de acordare a creditelor Hora Credit?
hora credit reclamatie

Postat in data: 20 oct., 2022

Care sunt drepturile mele legale in cazul contractelor de calatorie si vacanta?

Postat in data: 21 sept., 2022

Cum aflu daca sunt sau nu in Biroul de Credit?
biroul-de-credit-inregistrare-cont

Așa dori sa aflu daca sunt in biroul de credit. Ce trebuie sa fac?

Postat in data: 10 sept., 2022

Nu pot sa-mi accesez aplicatia BT Pay, sunt in Germania. Ce pot sa fac?
bt pay aplicatie

Am actualizat toate datele personale la BT . Momentan sunt in GERMANIA și am nevoie de bt pay , pentru a-mi plătii facturile .
Vă rog din suflet să mă ajutați să pot folosi aplicația.
Vă mulțumesc anticipat.

Postat in data: 10 iul., 2022

Sunt executat silit dupa 18 ani, pentru un credit neplatit. Ce pot sa fac?

„Bună ziua, caut să mă informez asupra unui credit nerambursat pe care l-am avut.
Aș dori să vă detaliez puțin in speranta că mă puteți lamuri. Am avut un credit de nevoi personale luat de la Banca românească în anul 2005 în baza unui contract de muncă pe o perioadă determinată de un an de zile și în baza unei polițe de asigurări pe creditul respectiv.

După o anumită perioadă de timp am ajuns în imposibilitatea de a achita creditul, din câte îmi amintesc în acea perioadă am primit de la bancă câteva notificări cum că am întârziat cu plata ratelor, dar nimic mai mult, menționez faptul că în decursul anilor eu am mai lucrat în România angajat am avut chiar și o mică societate comercială nimeni nu mai întrebat nimic nu mi sa pus poprire pe cont nu am fost executat sau dat în judecată pentru datoria respectivă de catre bancă.

De atunci și până în prezent sunt peste 18 ani, zilele trecute sau prezentat la adresa mea de domiciliu trei persoane menționând faptul că sunt de la o firmă de recuperare Kruk și că au venit să mai execute silit pentru acea datorie către Banca românească din 2005 neprezentând o hotărâre judecătorească doar o hârtie cu anumite articole semnată și ștampilată de către firma lor în numele unui executor judecătoresc.

Aș dori dacă puteți să îmi spuneți ce treburi mai au aceștia după 18 Ani, ce ar trebui să fac, si cum pot afla dacă creditul respectiv este prescris?
Sper într-un răspuns de la dumneavoastră și vă mulțumesc anticipat!!!”

Postat in data: 27 iun., 2022

De ce nu pot descarca aplicatia You BRD? Sunt in Danemarca.
you brd problema activare

Nu pot descarca aplicația you BRD sint în Danemarka. Am avut aplicația you BRD mi sa spart telefonul și nu îmi da voie ,ups a apărut o eroare.

Postat in data: 18 mart., 2022

Pot fi girant daca sunt in Biroul de Credit?
biroul-de-credit-date-contact

Dacă sunt în biroul de credit pot fi girant?

Postat in data: 15 mart., 2022

Raiffeisen nu vrea sa-mi scada rata la credit, desi sunt in somaj. Ce pot sa fac?

Raiffeisen mi-a respins cererea pentru restructurarea creditului (reducerea ratei la jumatate) pentru 3 ani de zile, fara sa imi spuna motivul respingerii.

Eu am sotie si 2 copii minori, un venit de aproximativ 3200 lei, sotia a fost introdusa in somaj (468 lei) pana in luna Martie_2022 si nu isi poate gasi un loc de munca pentru ca trebuie sa creasca copilul cel mic (2.7 ani), nefiind primit la cresa de stat din lipsa locurilor, dar din toamna copilul va fi la gradinita, moment in care abia atunci sotia isi poate cauta un loc de munca.

Ce pot sa mai fac ca aceasta banca sa imi reduca la jumatate rata la creditul pe care il am la dansii?

Postat in data: 03 mart., 2022

Care sunt regulile pentru schimbarea codului PIN la aplicatia Smart Mobile Raiffeisen?
raiffeisen-smart-mobile-banking

Buna ziua. Am urmatoarea problema cu aplicatia Smart Mobile a Raiffeisen. La cateva luni trebuie sa schimb PIN-ul si tot bajbai sa aleg cifrele potrivite, pentru ca deseori nu ma lasa sa aleg care cifre le vreau eu. Am cautat pe site-ul Raiffeisen dar nu am gasit un ghid privind schimbarea PIN-ului, care sa ne spuna cand trebuie schimbat PIN-ul si de ce, ce cifre pot fi alese pentru PIN, care cifre nu pot fi introduse. De exemplu, cele succesive, precum 123456 sau cele identice 000000.

Postat in data: 27 ian., 2022

Cum vad daca sunt in baza de date la Biroul de credit?
cont-birouldecredit

„Buna ziua. Mi-am făcut cont pe Birouldecredit.ro și nu-mi apare decât să selectez data și așa mai departe. Dau caută și nu-mi apare nimic.
Eu am fost înscris ca rău platnic, au trecut cei 4 ani pe care trebuia să-i aștept. Cum pot sa fac prin intermediul site-ului să-mi arate că nu mai sunt in baza de date la ei să-mi scrie ca nu s-au găsit raportări sau ceva de genul?”

Postat in data: 26 ian., 2022