Tag Archives: scoate

Imi poate scoate casa la vanzare, daca nu e gaj la credit si am poprire?

Tatal meu este pensionar. Are o poprire pe pensie insa nu stie sa imi spuna exact de la care dintre credite. In trecut a avut mai multe credite de nevoi personale, dintre care doua au ramas restante cu sume mici, pana in 1000 de lei.

Datoriile au fost preluate de doua birouri de recuperari, una ajungand la un total de plata de 1500 de lei si o
alta de aproximativ 3500 de lei.

Desi are poprire de aproximativ jumatate de an, primeste instiintari ca bunul mobil in care locuieste ii este supus sub executare. Aceasta casa este de fapt o mostenire care ii apartine in proportie de 33%.

Avand in vedere toate acestea, exista sanse sa ii execute silit si sa ii fie pus bunul imobil in vanzare, desi nu reprezinta gaj pt vreunul din credite, si are deja poprire pe pensie?

Cu stima!

card-postbank-girocard-vpay
Nu pot scoate bani de pe cardul Postbank. Ce pot sa fac?

Bună ziua …va rog frumos ce pot face că nu pot scoate bani de pe cardul Postbank și am nevoie urgent astăzi că nu mai am bani…nu știu să vorbesc germana că am sunat și mi-au spus că doar germană vorbesc.

Pentru a evita aceasta conversie dezavantajoasa, trebuie doar sa selectati la ATM, atunci cand va apare mesajul de conversie, valuta locala, adica lei, nu euro, asa cum se vede in fotografia de mai sus.
Pot scoate bani de pe un card Sparkasse sau de pe un card Deutsche Bank in Romania?

Bună ziua pot scoate bani după un card sparkasse sau după un card Deutsche Bank în România?

card-postbank-girocard-vpay
Nu pot scoate bani de pe cardul Postbank Vpay. Ce pot sa fac?

Nu pot sa scot bani de pe cardul Postbank Vpay, pe care l-am primit la munca in Germania. L-am bagat la toate bancomatele din oras, dar nu-mi spune nimic, doar ca nu-mi da bani. Ce pot sa fac?

curs-schimb-euro-leu-card-dec2019

Cand mergi in alta tara, nu folosi cardul ING si nu scoate euro de la bancomatele Euronet! [citeste tot]
De la ce bancomat pot scoate lei de pe un card Barclays si care este comisionul?

Am un card Barclays si acum am venit in tara si vreau sa scot bani de pe el. O cunostinta mi-a spus ca se poate la bancomatul Idea Bank. Vreau sa va intreb ce comision mi se ia la retragerea banilor de pe card?