transfer in euro

paypal transfer reclamatie
Am probleme cu transferul din Paypal: nu mi-au intrat banii pe card. Ce pot sa fac?

„Salut am urmatoarea problema :

Am facut acum o luna un transfer din Paypal catre cardul meu bancar, transferul a mers normal din partea celor de la Paypal iar eu asteptam banii sa intre pe card (mentionez ca nu este primul transfer, am facut multe chiar si dupa acest transfer) , am asteptat 2 saptamani si i-am sunat pe cei de la Paypal, acestia mi-au trimis un cod de referinta ARN pe care sa il trimit la banca sa imi localizeze banii, am facut asta iar banca nu mi-a gasit nimic si m-a trimis inapoi la Paypal.

Acum cei de la Paypal spun ca eu nu au ce sa faca ca de la ei a plecat totul cu brio iar banca mea trebuie sa ma ajute. Sincer nu stiu ce sa mai fac am sunat si trimis emailuri in fiecare zi in speranta ca primesc un raspuns mai adecvat. Am dat de acest site care sper sa imi poata oferi niste sfaturi, eu nu doresc sa ma dau batutu deloc.”

durata plati incasari raiffeisen
Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

credit santander germania
Pot sa platesc ratele la creditul Santander din Romania?

Am și eu o întrebare.Am cumpărat o mașină din Germania printr-un credit la banca santander și as vrea sa plec acasă în România. Și întrebarea mea este pot sa plătesc ratele la banca și din România. Va multumesc

cec credit card transfer
Daca am card la CEC Bank pot depune bani in cont in Germania la Bank Post?

Bună ziua ! Dacă am card la cec bank pot depune bani în cont în Germania la bank post ?

transfer ing revolut
Cat dureaza transferul de pe contul Revolut in contul ING?

Bună ziua . Vin cu o problema . Mi am făcut azi cont la ING , după care soțul mi a transferat de pe contul lui de Revolut o suma de bani . Problema e ca lui i arata ca banca ing a primit banii , și transferul este efectuat corect (iban +nume) dar eu am 0 lei … poate dura câteva zile ?

home bank ing
Pot transfera bani din contul in lei intr-un cont in euro, prin Home Bank?

Pot transfera bani prin Home Bank din contul de lei in cel de euro?

banca transilvania transfer
Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

banca-transilvania actualizare date personale

In cat timp se fac platile si transferurile la Banca Transilvania

In cat timp se fac platile si transferurile la Banca Transilvania [citeste tot]
neo bt
Cum accesez banii din contul in euro deschis de Banca Transilvania?

Mi a trimis cineva acum câteva zile o suma de bani in euro pe contul meu în RON de la banca Transilvania.
Am verificat azi prin visual help și banii au ajuns pe un cont în euro deschis de cei de la bt.
Întrebarea mea e cum accesez acei bani dacă pe aplicația bt pay îmi apare doar contul in RON?

nickel transfer bani
Dintr-un cont nickel Franta cum pot transfera suma contului la BRD?

Dintr-un cont nickel Franța cum și în ce condiții pot transfera suma contului la brd sau revolut. Mulțumesc. Aștept răspuns urgent, de specialitate, exclus, comentarii în necunoștință de legislația și practicilor bancare, europene. Mulțumesc.

Cat timp dureaza sa intre in contul BT salariul din Norvegia?

Bună ziua! Soțul meu lucrează în Norvegia și i s a pus salariul joi, pe contul cardului Bt , astăzi este luni și încă nu au intrat banii? Cât timp durează?

Cat dureaza transferul de bani de pe Revolut in contul altei banci?

Buna ziua, cat dureaza un transfer de bani de pe Revolut in contul Raiffeisen? Mentionez ca am confirmarea de trimitere de la Revolut dar banii nu se regasesc in contul Raiffeisen, toate detaliile contului fiind corecte. Multumesc!

Firma mea are o problema cu o plata facuta prin banca: cum o pot rezolva fara sa apelez la instanta de judecata? [citeste tot]

BRD reduce de 10 ori comisionul pentru o plata in euro, dar ramane cea mai scumpa banca din Romania [citeste tot]
comisioane-cont-card-euro-bcr-ing

ING Bank majoreza comisioanele la platile si retragerile de pe card in lei, fiind obligata sa scada de 10 ori comisionul pentru platile in euro, de la 50 la 5 lei [citeste tot]