Reclamatie Ultimo Portfolio

Care este procedura legala pentru recuperarea datoriilor (creantelor)?

Care este procedura legala de recuperare a datoriilor la credite? Ce lege se aplica?

veraltis asset management b2kapital
Care este nr. de telefon, adresa de email, pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Debt Collection Agency?

Buna ziua, va rog ajutati-ma și pe mine cu un Nr. de telefon, adresa de email ,pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Dept Collection Agenncy. Am de recuperat o suma de bani de la ei ,obținută prin reîntoarcerea executării silite ,dar nu găsesc niciunde o adresă de email sau un Nr. de telefon oficial .

OUG 50 din 2010 privind contractele de credit pentru consumatori, actualizata

„Care este legea privind contractele de credit?”

ultimo portofolio debt colection agency b2kapital
Un numar de contact de la Ultimo Portofolio Invesment S A unde gasesc?

Un număr de contact de la ultimo portofolio invesment S A?

ultimo portofolio debt colection agency b2kapital
Cum iau legatura cu Ultimo Portofolio, pentru plata datoriei?

Buna ziua si ma scuzati de deranj
Am facut o prostie acum ceva timp si am luat bani de la Provident.. luptandu ma cu un divort , un copil,si o chirie ..clar nu am putut sa mai achit nimic firmei respective
M au preluat o firma de recuperare ..Berja si Dorcioman..ceva de genul.. in momentul de fata mai am de achitat la ei 1240 ..dar m au anuntat ca e posibil sa se recalculeze si sa fie si mai mult ..sa iau legatura cu firma Ultimo Portofolio investion si sa imi spuna ei pretul final pe care trebuie sa il platesc …
nu v as fi scris daca numarul lor dupa internet nu functioneaza ..mi se inchite apelul instant ..si da stiu ca in Romania este alta firma …sincer o iau razna ..vreau sa rezolv situatia cat mai repede si nu am cu cine ..nu e corect ..mai si gresim.. trebuie sa ni se dea dreptul sa rezolvam situatia

Dupa 9 ani am primit executare la un credit BRD neplatit. E legal? Nu s-a prescris?

La un credit BRD de acum 9-10 ani, de 13000 lei, a venit executare proprire Portofolio dupa 9 ani, e legal? Nu s-a prescris?

Ultimo Portfolio are dreptul sa ma execute silit daca nu era inregistrata la ANPC?

Am avut un credit restant la Provident. Dosarul a fost preluat de Ultimo Portofolio in iunie 2017 si trimis pt executare.

Am un cont la BT pt plata prestari servicii pe care mi s-a pus poprire.

Dosarul a iesit din instanta Gherla in 22.03.2018.Firma Ultimo Portofolio este inregistrat? la ANPC din 29.03.2018.

Aveau dreptul legal sa imi inainteze dosarul in instanta pt executare si sa puna poprire pe cont, avand in vedere ca toate acestea au fost facute inainte de inregistrare?