reclamatie Vodafone

portare vodafone reclamatie
Vodafone mi-a facut abonament fara acordul meu de portare a numarului de telefon! Unde pot sa-i reclam?

„Buna seara. In urma refuzuli meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru al semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.”

vodafone prelungire abonament reclamatie
Vodafone mi-a prelungit abuziv pe incă 2 ani abonamentul la 3 numere de telefon! Cum pot face reclamatie

„Buna ziua .
Am in abonament 7 numere de telefon din care doar 2 sânt folosite .mi s a prelungit în mod abuziv pt încă 2 ani abonamentul la 3 Nr de telefon pe care nu le mai dețin și nu am fost informată de acest fapt iar acum factura pt aprilie 2022 a venit mărită cu 100 Ron .deși am contact un reprezentant Vodafone și am cerut în mod expres să îmi fie anulate prelungirile pt încă 2 ani la cele 3 Nr de telefon nu s a luat în considerare doleanța mea .intenționez să merg personal la sediul Vodafone din București și să am o discuție cu dânșii .
Întrebare dacă nu îmi modifica a abonamentele pot face reclamație la OPC
? Menționez că sânt persoana fizica .
Mulțumesc anticipat pentru răspuns”

reclamatie vodafone
Vodafone mi-a facut un abonament fara sa stiu. Ce pot sa fac?

In decembrie 2021 în primele zile, rătăcind cartela de telefon, din aplicația My Vodafone am schimbat nr de telefon. Precizez ca în acel moment ma aflam în afara țării.

La întoarcerea în România pe 14 decembrie , am mers într-o sucursala Vodafone unde am cerut să îmi fie înapoiat numărul vechi
fie în varianta de cartela sau abonament, dacă nu se mai poate cartela. Acolo am fost informata dupa ce ei au sunat chiar și în call center că din păcate acel număr este inexistent dar ca ei pot face o rezervare la ei în sistem si cand acest număr revine pe piața, el imi poate fi redat.

M-au recheamat in aceiași zi în sucursala pentru a îmi face o copie după buletin, asigurându-ma ca se va reveni cu un telefon dacă se va găsi o soluție.

In 7 martie, în cutia postala am găsit o factura conform căreia am de platit abonamentul Vodafone. Cum din serviciul online de asistenta a fost imposibil sa iau legătura cu un operator am mers la sucursala unde am mers in decembrie.
Unde am fost informata ca factura de plătit se majorase (penalizari, evident) și ca de pe 17 decembrie am deschis un abonament de 9 euro de care nu am fost informata vreodată nici in scris, nici telefonic, nu l-am semnat și nu l-am folosit neavând o cartela pe acest număr.

Factura am plătit-o, eu urmând sa plec curând din țară… Si tare imi e teama ca peste câteva luni la întoarcere ma voi trezi cu un alt teanc de somații.

I-am contactat in scris, am fost sunata sa mi se spună ca ei vad in sistem abonament deschis si ca trebuie sa fiu de acord cu el. Am ripostat la acest lucru si mi s-a indicat sa merg personal sa lămuresc cu angajatul din sucursala.

Le-am cerut sa facă ei ca si companie acest demers, sa revina la mine cu un email scris la care sa aiba atașat contractul cu semnatura mea pe el. De o săptămână ma duc cu vorba…

Aștept un sfat sa știu cum ar trebui sa procedez.
Va mulțumesc

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a facut un abonament in plus, fara sa stiu. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Am următoarea situație cu Vodafone: avem abonament la ei din 2004. Pe parcurs s au mai adăugat 2 Nr, deci avem 3 Nr pe ab. In iulie 2019 am luat un telefon pe ab, plăteam x suma servicii vdf și 5 e terminalul. in iulie 2021 ii spun soțului să meargă la vdf, că tot atât îmi vine de plata ,să vadă de ce. Nu știu ce îl păcălea aia de acolo și rămâne așa. In 28 decembrie hotârm sa ne luam un tel pe ab. Zic domnișoarei problema, îmi zice că da, încă plătesc acel terminal și că trebuie făcut cerere și scos de la ab, și prelungește unul din ab, îl mărește, sa ne poată da telefon.

Acum, merg și întreb de ce am factura așa mare?

Cu mare stupoare aflu că am 4 abonamente, in loc de 3 și că toate sunt prelungite pe încă 2 ani.

Cum pot renunța la acel abonament de 6 euro (am primit o carteluta in pachetul telefonului, e acolo, da nu știam că mi s-a mai făcut încă un abonament, și cum pot sa nu îmi prelungească abonamentele pe cele 2 numere?

Logic și normal era să îmi prezinte situația de la început, sa știu că se prelungesc abonamentele toate și că a a mai făcut unul în plus. Ok, am acceptat și am semnat contractul, car eu știam că doar pe unul din numere se face, pe acela se prelungește .menționez că acel abonament este de 22 e. Mulțumesc

vodafone reclamatie
Vodafone mi-a pus poprire 8.000 de lei pe pensia de boala, pentru un telefon de 650 de lei. E legal? Ce pot sa fac?

Pt un telefon luat de la Vodafone în 2017 în valoare de 650 mi s a pus poprire pe pensia de boala aproximativ 8000 lei .

Atunci aveam pensia 400 lei, le am spus nu pot sa plătesc mai mult de 200 pe luna, mi sa spus prima luna vine puțin mai mult . A venit ceva peste 400 lei , tl nu l a vrut înapoi, de aici am întrat în imposibilitatea de a plati.

Va rog sa ma ajutați deja am împrumut la CAR pensionari am luat lemne, luna asta nu am luat nici toate medicamentele, cu ce sa mai și trăiesc multumesc

vodafone-reclamatie-abonament
E legal ca Vodafone sa-mi opreasca din salariu pentru o datorie veche de 5 ani?

Soțul a avut un abonament la Vodafone in 2017 și a rămas cu o restanță de 200 lei, ac după atâția ani ne-am trezit cu poprire pe
salariu de 56 de milioane vechi.

Ce pot face? E normal? Deși soțul a lucrat in tot acest timp nu ia oprit nimic, acum ai oprește și din avans și din preme și din lichidare, pe hărți scrie suma stabilită de 250 lei și ei oprește mai mult soțul având salariu minim pe economie. mulțumesc anticipat

vodafone-reclamatie-abonament
Cum fac o plangere la Vodafone? Nu merge internetul pe telefon!

Buna seara! Doresc sa formulez o plângere împotriva unei angajate Vodafone deoarece de 3 zile mi-am activat o opțiune roaming 15 care mi-a mers Internetul jumate de zi dupa care am inceput sa sun la Vodafone, am vorbit cu diferiți angajați foarte amabili in a ma ajuta, mi-au zis sa inchid telefonul sa il repornesc etc.

Dar aseara nu mergea netu, eram in centru Elveției si cand am sunat sa vedem de ce nu merge Internetul pana la urma, deoarece zicea baiatu sa sun din nou daca nu merge, dar ce sa zic o domnișoara a zis sa incercam din nou si va trebui sa mearga, dar tot nu merge.

Am sunat inapoi cum mi-a si zis doamna dar a raspuns alta doamna care mi-a vorbit foarte urat si mi-a inchis apelul ai sunt urgente domnule, deci eu nu am urgentă ca nu am internet intr-o tara straina si sunt in vacanta.

Apoi am sunat din nou si ma pus pe mute si m-au lasat sa astept in apel bataie de joc. Ce se intampla am înregistrările care le aveti si voi luati măsuri oricum fac plângere protecția consumatorilor deoarece meritam un raspuns de ce nu merge Internetul de 3 zile mi se spune ca am internet dar nu stiu de ce nu merge de ce am platit 15€ sa ma uit la el inainte sa achiziționez opțiunea.

Sora mea a sunat din tara si a vorbit cu voi si ati spus luați opțiune ca este foarte bune si Etc si acuma nu mai e buna ca am doar un 1gb, trebuia sa mi se spună nu sa astept 4 zile pentru asta nu? Luați măsuri la doamna care nu stie sa isi faca treaba la locul de munca sa vorbească in halul asta!

Am vorbit cu doamne in intervalele acestea 21:10 si 21:35 cand mi sa vorbit foarte arogant si jignitor
Sunt client Vodafone asa se comporta cu un client de al vostru !

Sunt client Vodafone am fost mințit ca imi merge opțiune 15€ si de 4 zile nu am internet una imi spune la telefon ca mi-a expirat in 4 ore 12gb alta ca mai am internet dar trebuie rectificat in sistem sunt plecat in tara straina si

Angajații Vodafone vorbesc arogant si spun aveti o urgentă, asta nu e urgentă atunci ce este…

vodafone-reclamatie-abonament
Reziliere contract Vodafone fara succes! Ce pot sa fac?

Buna ziua! Acest mesaj le-am trimis celor de la Vodafone si încă o mie de apeluri și mers in magazin la vivo center floresti însă fără un răspuns, au spus sa aștept, a trecut jumate de an fără un răspuns. va rog sa ma ajutați sau ce pot face mai departe, mulțumesc!

„Buna ziua! Am încercat in nenumărate ori sa reziliez telefonic cât și in magazin contractul pe motivul ca nu am semnal in apartamentul unde locuiesc, dar fără a putea rezolva ceva. am sunat de pe numărul meu personal pentru a spune problema routerului și a cartelei ca nu am semnal in casa și merge dezastru și nu au făcut nimic doar sa aștept.

Am spus ca vreau rezilierea ca nu pot folosi serviciile voastre însă fără succes. v-am atașat una din dovezi și nu mi se pare just sa faceți așa ceva cu clienții voștri care vor rezilierea.

Ce teapa! nu este vina noastră ca voi nu aveți acoperire pe zona unde locuiesc, am fost in magazin din prima luna și am semnalat problema semnalului și nu s-a luat nici o măsura, am plătit aproape 7 luni fără sa ma bucur de servicii, chiar am ajuns bătaie de joc! va rog luați o măsura serioasă nu vorbe și tragerea la răspundere a vinovaților!

Altfel promit ca utilizez toate căile competente sa îmi rezolve speța in cauza! Acuma sa aștept sa ma caute executorul din cauza voastra ca nu ne-am înțeles amiabil !!!!!
Aștept un răspuns clar nu doar sa fiu dusă cu vorba!”

vodafone-reclamatie-abonament
Contract incheiat abuziv de Vodafone. Ce pot sa fac?

M-a sunat de la o firma de recuperari ca trebuie sa platesc „abonamentul pe Noiembrie, Decembrie si luna in curs” pentru Vodafone TV. Este vorba de un contract incheiat abuziv de un reprezentant Vodafone.
In Noiembrie 2021 am fost contactat telefonic, de un reprezentant vodafone, care m-ia prezentat seviciul Vodafone TV pentru o perioada de proba gratuit 15 zile, am fost de acord, nu am fost multumit de serviciu, in Decembrie 2021,pe 9,16,22, l-am sunat pe reprezentant sa trimita pe cineva sa ridice echipamentul ca nu sint multumit, si am primit si mesaj ca am de plata o factura, dinsul a spus ca nu este nici o problema, ca mesajele vin automat,
Acum eu nu stiu ce sa fac,sa platesc sau nu ?
Aveam alta parere despre Vodafone Romania.

vodafone-reclamatie
E legal ca Vodafone sa-mi inchida toate numerele, daca n-am platit factura doar pentru unul?

Bună, am la Vodafone 4 abonamente. Am rămas cu plata în urmă la un nr câteva zile (11 zile față de data scadenta). Ok după cele 11 zile de la data scadenta ei inchid toate cele 4 nr, plătesc în acea zi factura restanta, dar ei nu deschid telefoanele (niciunul). Sunt 3 zile de atunci, cum se face ca atunci când nu plătești știu să le închidă, dar după ce le plătești nu mai știu să le deschidă. Și ce legătură are un nr cu celălalt, două sunt pe un contract, iar celelalte 2 pe alt contract. Poate ma lămuriți și pe mine. Operatorul de la telefon și de la punctul de lucru din oraș nu știu. Deși suntem clienți vechi ne gândim serios să renunțăm. Mulțumim frumos pentru aprecierea din partea dumneavoastră pentru clienții Vodafone.

vodafone-reclamatie-abonament
Este legal ca Vodafone sa-mi ceara taxa de reziliere a contractului, desi i-am anuntat ca vreau sa inchid abonamentul?

Vodafone mi-a pus o taxa de reziliere a contractului de 1500 de lei, desi i-am anuntat inca din octombrie ca vreau sa inchid contractul. Este legal asa ceva?

Sunt clienta Vodafone din 2007, dar in ultimul timp am fost foarte dezamagita de serviciile Vodafone, foarte slabe si foarte scumpe. Motiv pentru care m-am portat la alta firma de telefonie, Digi, mult mai ieftina, cu semnal bun si servicii de calitate.

De la Vodafone mi-au spus la telefon ca va fi inchis abonamentul la finalul lunii noiembrie. Aveam un contract pe doi ani pana in iunie, iar de atunci n-am mai semnat nimic, nicio reinnoire a contractului, pentru ca mi-au incarcat foarte mult factura cand am fost in strainatate. Ba mai mult, cand am fost sa fac cererea de inchidere a contractului, am aflat ca pe abonament mai sunt doua numere de care nu stiam.

Va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac, unde sa-i reclam pe cei de la Vodafone?

vodafone-reclamatie
Vodafone nu mi-a inchis abonamentul, desi am facut cerere. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Eu am trei numere la Vodafone si vreau sa renunt la unul, pe care nu-l mai folosesc. Am facut o cerere de anulare a abonamentului pentru acel numar, in 20 octombrie, dar nici pana astzi nu mi-a fost inchis si platesc in continuare pentru el. Am incercat sa sun la Vodafone, dar nu reusesc sa vorbesc cu nimeni, doar cu robotul. Ce trebuie sa fac?

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a facut un abonament in plus, fara sa stiu, si mi-a umflat factura. Ce pot sa fac?

Bună,
As dori și eu un sfat, am făcut în august un abonament și mi-am luat un telefon ,mi-au venit 3 facturi umflate ..prima a fost și rata de la telefon .de curioasa m-am uitat pe aplicația my vodofone și am sesizat ca în august mi s-au făcut 2 abonamente…deci 1 în plus, nu am fost informata ca mi s-au făcut 2 abonamente și nici nu mi s-a oferit a 2 a cartela .ce as putea face? Am fost am vb cu casierul…consultantul cu care am semnat contractul susține ca nu își mai aduce aminte.

vodafone-reclamatie
Vodafone nu vrea sa-mi anuleze o factura pentru un contract reziliat. Ce pot sa fac?

Am abonament la Vodafone de mai bine de 5 ani. Pana acuma sa zic ca nu am avut probleme.

În urma cu o luna am fos sunat de către un reprezentant Vodafone pt a-mi prezenta o noua oferta, după lungi discuți am fost convinsa sa mai închei încă 2 abonamente pe lângă cel existent. În câteva zile am constatat ca nu este ce mi sa- propus și am cerut rezilierea contractelor și returnarea dispozitivelor înapoi.

Mi s-a confirmat ca s-au reziliat contractele cele noi și surpriza a fost ca mi sa facturat abonamentul pe care îl
dețineam plus cele 2 abonamente. După zile de sunat și discuții peste discuții.

Nu vor sa îmi scadă factura pe motivul ca nu se poate face nimic și eu sunt obligata sa plătesc pt niște servicii de
care eu nu am beneficiat.

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a facut poprire, desi le-am cerut sa inchida contractul! Ce pot sa fac?

Va scriu in speranța ca ma veți putea ajuta. In urma cu câțiva ani am anunțat la Vodafone ca părăsesc țara și doresc sistarea contractului, atunci mi s-a raspuns ca e in regula si ca vor anula din Calculator. Acum ma trezesc cu und document prin care ma anunta ca am o poprire …se poate face ceva sau sunt obligat sa plătesc toată aceasta suma ?

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a gresit factura si nu vrea sa o modifice. Ce pot sa fac?

Bună ziua…am făcut un contract la Vodafone, a doua zi am făcut sesizare pt a.l anula, deoarece am observat în contract nereguli fata de ce mi sa spus în magazin! Nu au vrut sa rezolve problema în niciun fel, iar acum mi.a venit factura exagerat de mare, am fost sa vad de unde e problema, iar în magazin mi sa spus ca a fost o greșeală la contract și ca nu am ce sa fac, decât sa plătesc ce mi sa trimis…cum as putea sa procedez? Pt ca nu vor sa remedieze problema, dar banii ii vor…

vodafone-reclamatie
Care este numarul dosarului prin care justitia a stabilit ca sunt ilegale despagubirile Vodafone la rezilierea contractului?

DACA PUTETI SA IMI SPUNETI NR. HOTARARII-DOSAR, IN CARE SA DISPUS CA TAXELE SOLICITATE DE VODAFONE PENTRU DESPAGUBIRE LA REZILIEREA CONTRACTULUI SUNT ILEGALE. eventual o copie-poza a hotararii. multumesc anticipat pentru raspuns

Vodafone nu vrea sa anuleze un contract pe care nu l-am semnat. Ce pot sa fac?

Mama mea in varta de 87 de ani a avut cablu tv de la compania UPC, dar nu se mai afla sub perioada contractuala de ani buni.
In septembrie 2020 UPC-ul a fost preluat de Vodafone, iar in ianuarie 2021 am cerut rezilierea contractului de televiziune , platind toate facturile la zi….dupa care la citeva zile am primit o instiintare de plata pentru un contract de telefonie .

Dupa mai multe sezisari telefonice la Vdf. .au spus sa ignoram factura ca s-a emis eronat de sistem…ca este o greseala pina cind un operator a spus ca s-a facut un contract telefonic in octombrie 2020 si ca s-a trimis prin Fan Courier, plus un telefon Alcatel cu sim..si ca mama mea l-a semnat in prezenta acestuia.

Mama mea nu a vorbit cu nimeni de la Vodafone, nu a beneficiat niciodata de telefonie sau Televiziune…si nu a primit nici un
contract sau telefon de la Fan Courier… In final Vodafone a spus ca nu poate anula contractul.
Ce pot face mai departe?

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone ma taxeaza exagerat de mult, pentru cost suplimentar. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am un abonament de 2 ani de zile la Vodafone in care am luat si un telefon. Pe langa faptul ca nu am fost anuntata ca am terminat contractul de doua luni, cei de la Vodafone ma taxeaza in ultimele doua luni exagerat de mult (cu 200-300 de lei mai mult decat abonamentul) pe motiv ca am facut cost suplimentar, asta în condițiile in care ar fi trebuit să fiu anuntata atunci cand fac cost. La telefon am primit doar scuze pt faptul ca nu am fost anuntat dar factura tot eu o plătesc!!!