Humanik Credit

Humanik Credit nu a respectat gradul de indatoare, iar acum vrea sa ma execute. Ce pot sa fac?
reclamatie humanik credit

„Buna ziua, in 12.12.2022 am făcut o cerere de credit la Humanik credit un IFN , ținând cont că mai aveam in delurale 3 IFN care ulterior au mers la executare, 2 carduri de cumpărături și un credit de nevoi personale.

Salariul meu net era 4200, dar creditele active erau următoarele: banca Transilvania -410 rata, card de cumpărături bt- 9000 , nu știu cât era rata, card cumpărături credit europe banck- 2100, la fel nu știu cât era rata, IFN credit fix -5700 era de achitat, inițial au fost 2400, credit viva credit – inițial 2200, ocean credit 4200.Acestea erau creditele active în momentul acordării creditului celor de la humanik.

Creditul la humanik a fost de 2000 lei , eu le am platit până în prezent 775+1500 numai dobânzi penalizatorii , le.am trimis email că nu mi au respectat gradul de îndatorare la momentul acordării creditului , va rog sa mi da ti un sfat , ce as putea face cu ei , vor să dea creditul la executare cu 4125 de lei.”

Postat in data: 07 aug., 2023