reclamatie amanare rate credit

Cum pot depune online o cerere pentru amanarea ratelor la BRD?
reclamatie brd

„Buna ziua. Îmi doresc să fac o amânare de rate pentru un credit de nevoi personale pentru 2 luni de la BRD și nu știu procedura online pentru a depune o cerere.”

Postat in data: 17 ian., 2024

Raiffeisen nu vrea sa-mi amane ratele la credit, spune ca nu s-au publicat normele de aplicare a OUG 90/2022. Ce pot sa fac?

Buna ziua. As dori sa stiu daca sau publicat normele de aplicare o.u.g 90 din 2022 cu privire la amanarea ratelor . Pt. Ca cei de la banca Raiffeisen ami spun ca nu sau publicat. Multumesc. O zi buna

Postat in data: 16 aug., 2022

Pot sa fac rambursarea anticipata a creditului dupa amanarea platii ratelor?

Bună ziua! Am luat un credit de la Credius de 6000 de lei, pe perioada pandemiei am făcut amânare de plată, am început sa plătesc și le-am cerut sa fac rambursare anticipata iar ei mi au cerut 13.800 lei. Ce pot face?

Postat in data: 20 iun., 2021

Am amanat ratele la credit si acum am probleme cu refinantarea. Ce pot sa fac?
UniCredit Bank reclamatie poprire

Am amânat ratele 6 luni și astăzi când am fost sa fac o refinanțare am rămas perplex. Am fost raportat la Biroul de Credit exact lunile cand am amânat ratele. Bravo Uncredit!

Postat in data: 13 mai, 2021

TBI Bank nu vrea sa-mi amane rata la credit. Ce pot sa fac?
TBI Bank reclamatie credit

Vreau sa aman rata la TBI si nu mai fost acceptată, nu vor sa ma ajute deloc, macar cu o rată mai mică. Ce pot sa fac?

Postat in data: 18 ian., 2021

Dupa cat timp de neplata a ratelor la credit ma executa silit banca?

După cit timp de neplata ratelor la bancă îmi trimite banca dosarul în instanță pentru recuperarea creditului?

Postat in data: 25 nov., 2020

Cum procedez daca nu am primit raspuns la cererea de amanare a ratei, iar banca mi-a blocat cardul?

Am nevoie de un raspuns la o intrebare: din data de 1 aprilie sunt in somaj la nivel de unitate, lucrez ca camerista in hotel. Pe data de 3 aprilie am depus solicitare de amanarea ratelor, deoarece am un credit de nevoi personale si data scadenta este pe data de 6. Solicitarea a fost depusa direct la banca.

Pana in data de 21 aprilie nu am primit niciun raspuns asa ca am scos un formular dupa internet si am facut alta solicitare tot la banca unde am atasat si o adeverinta de la servici precum sunt in somaj.

Mentionez ca la data scadenta pe 6 aprilie nu am platit rata, dar am primit sms si am fost sunata de la banca. Am spus situatia dar niciun rezultat, dupa cara mi s-a blocat si cardul de salariu si mi s-a zis ca am si pe fiecare zi penalitati pe fiecare zi de intarziere si raspunsul la solicitare il primesc in 30 de zile nu in 15 cum stiam.

Pe data de 6 mai rata trebuie achitata iar intrebarea mea este: se poate retrage rata din banii de somaj, cand ii primesc? Sau cum sa procedez in cazul ca mai e putin si am o luna de zile de cand am depus prima solicitare? Va multumesc cu respect

Postat in data: 26 apr., 2020

BCR nu mi-a aprobat amanarea creditului pentru ca depasesc limita de varsta de 70 de ani. Ce pot sa fac?

Am completat un formular pentru amânarea cu 9 luni a ratelor la credit la BCR și mi-au răspuns ca nu se poate acest lucru deoarece la sfârșitul contractului de credit voi depăși vârsta de 70 de ani. Ce pot face în aceasta situație?

Postat in data: 24 apr., 2020

De cand se amana rata la credit, daca am trimis cererea, dar n-am primit raspuns?

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care este procedura de amanare a ratelor la credit? Am completat formularul de amanare a ratelor la BCR, am primit mesaj ca a fost receptionata cu succes si voi fi contacta in termen de maxim 15 zile. Insa eu am scadenta la rata maine si inca n-am primit raspuns de la banca. Intrebarea mea e: maine trebuie sa platesc rata sau se amana de maine? De cand se aplica amanarea ratei? Pentru ca n-as vrea sa fiu inregistrata ca rau-platnic si sa fiu raportata la Biroul de Credit. Multumesc

Postat in data: 14 apr., 2020