Indemnizatie crestere copil

raiffeisen-bank-reclamatie-refinantare-credit
Raiffeisen mi-a pus poprire pe indemnizatia copilului, desi mi se opreste deja din ea. Ce pot sa fac?

Buna ziua, nu știu ce trebuie sa fac si unde sa depun reclamație. Eu sunt in creștere copil si mi se opresc odată banii din
indemnizație ,si încă o data îmi oprește banca Raiffeisen.
Banca stie problema și îmi mai opresc ei o data pt ca așteaptă Înștiințare de la executor. Eu am vb cu executorul a zis ca o sa rezolve problema dar nimic eu tot contul blocat îl am.Mulțumesc!
As mai vrea sa precizez ca eu sunt girant la creditul care s-a luat și titularului i se opresc odată banii.Este normal sa am și eu poprire?

Se poate pune poprire pe indemnizatia pentru copil?

Buna ziua as dori sa stiu daca mi se va retine din ajutorul de la primarie pentru nastere copil. am nascut acum 4 luni si urmeaza sa primesc acel ajutor prin contul bancar am o datorie la o societate de parfumuri si produse cosmetice (Avon) si mi-a venit somatie pe telefon ca urmeaza sa fiu executata silit , dupa care urmeaza sa primesc aceea indemnizatie timp de 2 ani. se poate retine si din aceasta suma de crestere copil? Multumesc o zi buna

Se poate pune poprire pe indemnizatia pentru copil?

Va rog să-mi transmiteți și mie, este adevărată noua lege privind Poprirea pe indemnizatie crestere copil și daca este legal ceea ce fac ei??

Poate firma sa-mi vireze banii pentru concediul de maternitate, in cazul unei popriri?

Buna ziua, sunt in concediu de crestere copil (fetita are 6 luni jumate), firma unde lucram a primit in contul ei suma pt.concediu meu de maternitate.

Acum firma are poprire de la Anaf, mai poate firma sa-mi vireze concediu in contul meu sau nu, din cauza acestei popriri??? Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns, ca nu stiu cum zice legea!!!Va multumesc.

In cazul popririi pe salariu se pot retine indemnizatiile maternale si de hrana?

Buna seara ! In cazul popririi pe salariu se poate retine suma datorata din sumele incasate reprezentand indemnizatie de risc maternal? Dar din sumele cu titlu de indemnizatie de hrana? Va multumesc anticipat.

Pot obtine credit cu indemnizatia de crestere a copilului?

Sunt in indemnizatie crestere copil si toate bancile la care am aplicat pentru un credit nu iau acest tip de venit in considerare. Ma puteti ajuta?

E legal sa se puna poprire pe alocatia copilului pentru un credit Cetelem din 2007?

Am avut un credit de la Cetelem luat in 2007 si acum m-am trezit cu cardul in care incasez alocatia si indemnizatia copilului blocat de Raiffeisen. Este legal sa mi se opreasca banii pentru copil? Si de ce sunt anuntat abia acum de datoria din 2007, care intre timp a devenit exagerat de mare, de peste 4.000 de lei?

Bancile au voie sa imi puna poprire pe banutii din indemnizatie si alocatie?

Buna ziua. Am un credit de nevoi personale la care am ramas in urma (la Credit Europe Bank) din cauza lipsei unui job pe o perioada de cateva luni. Acum platesc cat pot. Uneori am platit mai mult uneori mai putin decat rata. Eu am un card de debit la o alta banca pe care ar trebui sa il folosesc pentru primirea indemnizatiei si a alocatiei pentru copil.

Intrebarea mea este daca cei de la Credit Europe Bank au voie sa imi puna poprire pe banutii din indemnizatie si alocatie. Multumesc frumos

Criteriile de eligibilitate pentru creditele ipotecare la OTP Bank

Criteriile de eligibilitate pentru creditele ipotecare la OTP Bank [citeste tot]
Indemnizatia de crestere a copilului se ia in considerare la acordarea unui credit?

Sunt in concediu post-natal si vreau sa va intreb daca bancile iau in considerare indemnizatia de crestere a copilului la acordarea unui credit.