card salariu

reclamatie Raiffeisen
Unde pot sa reclam banca Raiffeisen, pentru ca mi-a incasat salariul in cardul de credit?

Unde pot sa reclam banca Reiffeeisen ? Am solicitat sa imi mute banii personali de pe un card pe altul.. Am doua carduri.unul de credit si unul de debit. Am primit salariul in contul celui de credit Banca nu a facut niciodata nici-o atentionare …timp de 4 ani..

Nu as fi aflat ca este o greseala daca nu as fi retras bani si am primit in desfasurator o suma ca dobanda perceputa de banca.. Abia atunci am aflat.. Am cerut să imi mute banii in celalalt cont …sau sa inchida cardul de credit si deci si contul.. Nu Deci ….ce pot sa fac ?

card postbank
De ce nu pot sa transfer mai mult de 1000 euro de pe cardul Postbank în cardul Revolut?

De ce nu pot sa transfer mai mult de 1000 euro de pe cardul postbank în cardul de revolut? Sau asi putea sa fac Mao multe transferuri într-o zi sa fac sa fac și pe revolut și pe cardul Transilvania?

card nickel login
Cum pot debloca cardul Nickel? Nu stiu sa vorbesc franceza.

Buna ziua miam blocat cardul Nickel si nu stiu sa vorbesk franceza cu sa mil
deblochez

Mi-a fost blocat cardul pentru tranzactie suspicioasa. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am vrut să comand online mâncare și nu am putut, din cauza băncii, pentru că banca mi-a blocat contul pentru tranzactie suspicioasă. Ce pot sa fac pentru deblocarea contului, daca se poate rezolva online. Eu sunt in Ungaria și contul in România și nu pot folosi banii mei din cauza băncii. Mulțumesc și aștept un răspuns.

card-george-bcr
Pot sa incasez salariul pe un card din Romania daca lucrez in Anglia?

Dacă am cont deschis în România și lucrez în Anglia pot sa încasez salariul pe acest card?

bcr credit card poprire
Cum se poate debloca cardul de salariu, daca poprirea se face la angajator?

Sotul meu are o poprire pe salariu si card de salariu la BCR. Executorul judecatoresc a pus poprire si pe cont chiar daca exista o poprire si la angajator.
In call-center i s-a spus sotului meu ca o adeverinta de la angajator prin care se confirma poprirea ar debloca cardul. Dupa ce a dus adeverinta la filiala BCR Roman, a fost sunat ca nu se poate ridica poprirea decat cu acordul executorului (clar ca nu
va fi de acord odata ce a infiintat poprire si pe cont). Ce se poate face in aceste conditii?

Cat timp dureaza sa intre in contul BT salariul din Norvegia?

Bună ziua! Soțul meu lucrează în Norvegia și i s a pus salariul joi, pe contul cardului Bt , astăzi este luni și încă nu au intrat banii? Cât timp durează?

reclamatie ING Bank
Ce fac daca mi se pune poprire si la servici si la banca?

Va rog sa-mi spuneti ce pot face, eu am cardul de salar la ing, executorul mi-a trimis poprire atat la servici cat si la banca, mi se trage de la servici si executorul vrea sa ia si de la banca, ing nu accepta adeverinta de la angajator, ce fac?

E legal ca BRD sa-mi ia tot salariul de pe card, pentru o datorie?

Brd mi-a retinut tot salariul de pe card, si avansul si lichiditarea, pentru o datorie pe care am avut-o la descoperitul de cont, care s-a acumulat in timp la peste 4.000 de lei.

Cei de la banca mi-au spus ca pot sa-mi ia toti banii din cont, dar eu stiu ca in Codul muncii si Condul civil se prevede ca nu se poate lua tot salariul, ci doar o treime.

Va rog sa-mi spuneti daca e corect si legal cum a procedat banca si ce pot sa fac?

Poate banca sa imi ia tot salariul daca am doua popriri?

Buna, am deja o poprire din salar iar astazi am fost sa imi ridic banii de la bancomat si nu am reusit pt ca am fost instintat ieri ca mai am inca o poprire executorie. Poate banca sa imi ia toti banii si eu sa raman cu nimic?

Unicredit vrea sa-mi mai ia o treime din salariu, desi am deja poprire pe jumatate. Ce pot sa fac?

Eu de 24 de luni am poprire pe jumatate din salariu…am avut card la San Paolo …mi’a fost blocat iar jumatatea de bani mi’au fost dati in mana de la servici. De doua luni mi’au facut card la Uni Credit Bank…o luna de zile am retras jumatatea de pe card…iar luna aceasta mi s’a blocat din nou. Am fost la ei sa’mi retrag jumatatea si mi s’a spus ca am o alta poprire la ei si ca trebuie neaparat sa imi traga o treime, asta fiind datorie la PROVIDENT. Ce pot sa fac?

BCR mi-a pus poprire pe tot salariul de pe card. E legal?

Am si eu o poprire pe salariul meu de 150 lei ..la vodafone am o datorie de 675 lei..iacum in ziua cand mi a intrat salariu adica ieri, azi am vazut ca nu mai am nimik pe card..scria asa sold disponibil -525lei si sold blocat 675 lei ..nu inteleg de ce mi s.a pus oprire pe tot salariul meu atat de mic

Cat costa SMS-urile pentru cardul BRD?

Eu las in fiecare luna cate 10 lei pe card pentru sms iar luna urmatoare inainte de salariu imi dezactiveaza sms si imi spune e ca nu am suficienti bani pe card. Daca sms-ul e 2 lei la 10 lei cat las pe card cum nu e suficient? Cati bani sa las atunci pe card ca nu mai stiu.

Banca Transilvania nu vrea sa-mi deblocheze cardul de salariu din cauza unei popriri. Ce pot sa fac?

Buna ziua, mi s-a pus poprire pe salariu din 15 Mai, si era vorba sa mi se opreasca 280 lei. Pentru ca eu iau avans 300 de lei pe 15 si lichidare 650 de lei pe 30, nu am gasit ciudat faptul ca am avut contul gol cand am verificat. Cand am vrut sa imi scot salariul de pe card pe 30, mi s-a zis ca nu am fonduri suficiente. Iarasi, am crezut ca probabil mi-a pus firma mai putin din cauza unui concediu si ca restul a fost oprit iar de banca. Dar am aflat de curand ca au voie sa ia doar o data pe luna suma restanta, si astazi, cand am vrut sa imi scot iar salariul, am primit acelasi mesaj cum ca nu am fonduri suficiente. Am sunat la Banca Transilvania de dimineata, la ora 10, banuind ca am cardul blocat si mi s -a zis ca in jumatate de ora problema va fi rezolvata. Am fost iar la banca in aceasta dupa amiaza, si am primit acelasi mesaj. Am luat un extras de cont, in care am vazut ca am 650 lei trecut sub sume blocate. Am sunat iar, si dupa o lunga asteptare, mi s -a zis ca vor reveni ei cu un telefon. Nu mi s-a explicat exact ce ar trebui sa fac ca sa mi se deblocheze cardul, nu mi-a dat practic nici un raspuns domnisoara de la telefon. Nu am primit salariul de o luna jumatate, sunt mama singura si stau si eu cu chirie. Ce pot face sa mi se deblocheze aceasta suma?

Daca nu am nimic pe numele meu, cat poate dura poprirea?

Buna seara

De anul trecut am o proprire pe salariu din cauza unui credit de 19.000 lei facut la BRD in 2015. Momentan, unde lucrez primesc salariul in mana, si de cand a inceput aceasta proprire pe cardul de la BRD si BCR (singurele banci unde am carduri) nu mi s-a oprit deloc bani din salariul primit in mana. La locul de munca actual nu a ajuns nicio informare/scrisoare ca sa imi opreasca cei 33% din salariu desi a trecut 7luni de cand am aceasta proprire.
Am lucrat o luna intretimp la alt loc de munca (in acelasi timp cu actualul job) si acolo am primit salariu pe card si s-au oprit cei 33%.(in jur de 600 lei mi-a oprit de la inceputul propririi..400 lei i-am pus eu personal)
Intrebarea mea este: de ce nu este gasita aceasta firma de catre ANAF sau cine trebuie sa o gaseasca?

Si inca o intrebare: eu nu am nimic pe numele meu..nici masina..nici casa.. daca voi continua la acest job si tot nu se v-a depune nimic ca sa scada datoria..ce se poate intampla? aceasta propire poate sa tina si 10-20ani? multumescu
cu stima si respect, mihai

Are voie banca sa-mi ia tot salariul pentru o datorie la card?

In 2015 am facut un card de cumparaturi in valoare de 2000 de lei. Eu nu am mai avut cum sa platesc fiind despartita de tatal copilului, dar nu divortati. Astazi cand sa merg sa scot banii de pe card numai aveam nimic pe cont. Are voie sa imi ia tot salariul? Ce as putea sa fac? Va multumesc

Ce fac daca am poprire pe tot salariul?

Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat. Astazi mi s-a virat salariul pe card si cand am ajuns la banca nu am putut scoate nici un ban avand surprinderea ca mi s-a pus poprire de catre un executor judecatoresc pe intreg salariul. Din cate stiu eu acest lucru nu este legal are voie doar o treime sa opreasca. Poprirea s-a pus in data de 13.02.2017 fara sa primesc pana astazi nici un fel de instiintare. Eu sunt din judetul Teleorman iar executorul este din judetul Giurgiu. De la banca mi-au dat un numar de telefon al acestuia sa iau legatura cu el pentru a ridica poprirea.
va multumesc

Cum pot sa recuperez banii opriti de banca de doua ori, pentru o poprire?

In luna octombrie mi-a oprit poprire pe salariu de doua ori: atat banca cat si firma unde lucrez. Le-am dus celor de la banca actele doveditoare (adeverinte de la firma, precum ca imi opreste ei si de la executor sa nu-mi mai blocheze cardul).
Pe data de 24 noiembrie am dus actele la banca fiind inregistrata doar adeverinta de la executor. Dupa mai multe incercari telefonice de recuperare a sumei oprite de banca aflu ca nu mi-a fost inregistrata adeverinta de la firma. Le-am dus din nou adeverinta de la firma. Va rog cu tot respectul sa-mi spuneti ce sa fac ca sa pot sa recuperez suma oprita de banca (sunt singurul salariat si suntem 4 persoane care depindem de salariul acesta). Salariul lunii octombrie 1110. Poprire firma 366 rest 744. Poprire banca 240.
Va multumesc din suflet .

Ce trebuie sa fac daca banca imi blocheaza tot salariul?

Am o executare silita pentru un credit neachitat din 2011 in valoare de 22000.
Am fost plecata din tara si nu am mai platit. Acum m-am angajat in tara, inca nu am primit salar dar banca unde am contul mi-a spus cand am fost sa ridic cardul ca am deja poprire pe cont. Nu am primit inca nici o hartie de la executorul judecatoresc, o astept, deoarece vreau sa fac contestatie la executare.
Daca imi blocheaza tot salarul – care ar trebui sa intre luna viitoare – desi nu e legal – ce trebuie sa fac ca sa imi primesc cele trei sferturi din salar?

Imi pot deschide alt cont daca am deja o poprire pe unul?

Imi pot deschide alt cont daca am deja o poprire pe unul?

Problema mea este ca, ulterior unei popriri, nu imi mai pot folosi cardul, prin urmare trebuie sa merg sa scot bani din banca si sa platesc comisioane enorme.

Angajatorul imi opreste el automat 1/3 din salariu, deci daca imi vireaza doar ce mai pot folosi, nu pot merge cu acesti bani la alta banca?

Multumesc frumos,