reziliere contract Vodafone

vodafone prelungire abonament reclamatie
Vodafone mi-a prelungit abuziv pe incă 2 ani abonamentul la 3 numere de telefon! Cum pot face reclamatie

„Buna ziua .
Am in abonament 7 numere de telefon din care doar 2 sânt folosite .mi s a prelungit în mod abuziv pt încă 2 ani abonamentul la 3 Nr de telefon pe care nu le mai dețin și nu am fost informată de acest fapt iar acum factura pt aprilie 2022 a venit mărită cu 100 Ron .deși am contact un reprezentant Vodafone și am cerut în mod expres să îmi fie anulate prelungirile pt încă 2 ani la cele 3 Nr de telefon nu s a luat în considerare doleanța mea .intenționez să merg personal la sediul Vodafone din București și să am o discuție cu dânșii .
Întrebare dacă nu îmi modifica a abonamentele pot face reclamație la OPC
? Menționez că sânt persoana fizica .
Mulțumesc anticipat pentru răspuns”

reclamatie vodafone
Vodafone mi-a facut un abonament fara sa stiu. Ce pot sa fac?

In decembrie 2021 în primele zile, rătăcind cartela de telefon, din aplicația My Vodafone am schimbat nr de telefon. Precizez ca în acel moment ma aflam în afara țării.

La întoarcerea în România pe 14 decembrie , am mers într-o sucursala Vodafone unde am cerut să îmi fie înapoiat numărul vechi
fie în varianta de cartela sau abonament, dacă nu se mai poate cartela. Acolo am fost informata dupa ce ei au sunat chiar și în call center că din păcate acel număr este inexistent dar ca ei pot face o rezervare la ei în sistem si cand acest număr revine pe piața, el imi poate fi redat.

M-au recheamat in aceiași zi în sucursala pentru a îmi face o copie după buletin, asigurându-ma ca se va reveni cu un telefon dacă se va găsi o soluție.

In 7 martie, în cutia postala am găsit o factura conform căreia am de platit abonamentul Vodafone. Cum din serviciul online de asistenta a fost imposibil sa iau legătura cu un operator am mers la sucursala unde am mers in decembrie.
Unde am fost informata ca factura de plătit se majorase (penalizari, evident) și ca de pe 17 decembrie am deschis un abonament de 9 euro de care nu am fost informata vreodată nici in scris, nici telefonic, nu l-am semnat și nu l-am folosit neavând o cartela pe acest număr.

Factura am plătit-o, eu urmând sa plec curând din țară… Si tare imi e teama ca peste câteva luni la întoarcere ma voi trezi cu un alt teanc de somații.

I-am contactat in scris, am fost sunata sa mi se spună ca ei vad in sistem abonament deschis si ca trebuie sa fiu de acord cu el. Am ripostat la acest lucru si mi s-a indicat sa merg personal sa lămuresc cu angajatul din sucursala.

Le-am cerut sa facă ei ca si companie acest demers, sa revina la mine cu un email scris la care sa aiba atașat contractul cu semnatura mea pe el. De o săptămână ma duc cu vorba…

Aștept un sfat sa știu cum ar trebui sa procedez.
Va mulțumesc

vodafone-reclamatie-abonament
Cum fac o plangere la Vodafone? Nu merge internetul pe telefon!

Buna seara! Doresc sa formulez o plângere împotriva unei angajate Vodafone deoarece de 3 zile mi-am activat o opțiune roaming 15 care mi-a mers Internetul jumate de zi dupa care am inceput sa sun la Vodafone, am vorbit cu diferiți angajați foarte amabili in a ma ajuta, mi-au zis sa inchid telefonul sa il repornesc etc.

Dar aseara nu mergea netu, eram in centru Elveției si cand am sunat sa vedem de ce nu merge Internetul pana la urma, deoarece zicea baiatu sa sun din nou daca nu merge, dar ce sa zic o domnișoara a zis sa incercam din nou si va trebui sa mearga, dar tot nu merge.

Am sunat inapoi cum mi-a si zis doamna dar a raspuns alta doamna care mi-a vorbit foarte urat si mi-a inchis apelul ai sunt urgente domnule, deci eu nu am urgentă ca nu am internet intr-o tara straina si sunt in vacanta.

Apoi am sunat din nou si ma pus pe mute si m-au lasat sa astept in apel bataie de joc. Ce se intampla am înregistrările care le aveti si voi luati măsuri oricum fac plângere protecția consumatorilor deoarece meritam un raspuns de ce nu merge Internetul de 3 zile mi se spune ca am internet dar nu stiu de ce nu merge de ce am platit 15€ sa ma uit la el inainte sa achiziționez opțiunea.

Sora mea a sunat din tara si a vorbit cu voi si ati spus luați opțiune ca este foarte bune si Etc si acuma nu mai e buna ca am doar un 1gb, trebuia sa mi se spună nu sa astept 4 zile pentru asta nu? Luați măsuri la doamna care nu stie sa isi faca treaba la locul de munca sa vorbească in halul asta!

Am vorbit cu doamne in intervalele acestea 21:10 si 21:35 cand mi sa vorbit foarte arogant si jignitor
Sunt client Vodafone asa se comporta cu un client de al vostru !

Sunt client Vodafone am fost mințit ca imi merge opțiune 15€ si de 4 zile nu am internet una imi spune la telefon ca mi-a expirat in 4 ore 12gb alta ca mai am internet dar trebuie rectificat in sistem sunt plecat in tara straina si

Angajații Vodafone vorbesc arogant si spun aveti o urgentă, asta nu e urgentă atunci ce este…

vodafone-reclamatie
E legal ca Vodafone sa-mi inchida toate numerele, daca n-am platit factura doar pentru unul?

Bună, am la Vodafone 4 abonamente. Am rămas cu plata în urmă la un nr câteva zile (11 zile față de data scadenta). Ok după cele 11 zile de la data scadenta ei inchid toate cele 4 nr, plătesc în acea zi factura restanta, dar ei nu deschid telefoanele (niciunul). Sunt 3 zile de atunci, cum se face ca atunci când nu plătești știu să le închidă, dar după ce le plătești nu mai știu să le deschidă. Și ce legătură are un nr cu celălalt, două sunt pe un contract, iar celelalte 2 pe alt contract. Poate ma lămuriți și pe mine. Operatorul de la telefon și de la punctul de lucru din oraș nu știu. Deși suntem clienți vechi ne gândim serios să renunțăm. Mulțumim frumos pentru aprecierea din partea dumneavoastră pentru clienții Vodafone.

vodafone-reclamatie-abonament
Este legal ca Vodafone sa-mi ceara taxa de reziliere a contractului, desi i-am anuntat ca vreau sa inchid abonamentul?

Vodafone mi-a pus o taxa de reziliere a contractului de 1500 de lei, desi i-am anuntat inca din octombrie ca vreau sa inchid contractul. Este legal asa ceva?

Sunt clienta Vodafone din 2007, dar in ultimul timp am fost foarte dezamagita de serviciile Vodafone, foarte slabe si foarte scumpe. Motiv pentru care m-am portat la alta firma de telefonie, Digi, mult mai ieftina, cu semnal bun si servicii de calitate.

De la Vodafone mi-au spus la telefon ca va fi inchis abonamentul la finalul lunii noiembrie. Aveam un contract pe doi ani pana in iunie, iar de atunci n-am mai semnat nimic, nicio reinnoire a contractului, pentru ca mi-au incarcat foarte mult factura cand am fost in strainatate. Ba mai mult, cand am fost sa fac cererea de inchidere a contractului, am aflat ca pe abonament mai sunt doua numere de care nu stiam.

Va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac, unde sa-i reclam pe cei de la Vodafone?

vodafone-reclamatie
Vodafone nu mi-a inchis abonamentul, desi am facut cerere. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Eu am trei numere la Vodafone si vreau sa renunt la unul, pe care nu-l mai folosesc. Am facut o cerere de anulare a abonamentului pentru acel numar, in 20 octombrie, dar nici pana astzi nu mi-a fost inchis si platesc in continuare pentru el. Am incercat sa sun la Vodafone, dar nu reusesc sa vorbesc cu nimeni, doar cu robotul. Ce trebuie sa fac?

vodafone-reclamatie
Vodafone nu vrea sa-mi anuleze o factura pentru un contract reziliat. Ce pot sa fac?

Am abonament la Vodafone de mai bine de 5 ani. Pana acuma sa zic ca nu am avut probleme.

În urma cu o luna am fos sunat de către un reprezentant Vodafone pt a-mi prezenta o noua oferta, după lungi discuți am fost convinsa sa mai închei încă 2 abonamente pe lângă cel existent. În câteva zile am constatat ca nu este ce mi sa- propus și am cerut rezilierea contractelor și returnarea dispozitivelor înapoi.

Mi s-a confirmat ca s-au reziliat contractele cele noi și surpriza a fost ca mi sa facturat abonamentul pe care îl
dețineam plus cele 2 abonamente. După zile de sunat și discuții peste discuții.

Nu vor sa îmi scadă factura pe motivul ca nu se poate face nimic și eu sunt obligata sa plătesc pt niște servicii de
care eu nu am beneficiat.

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a facut poprire, desi le-am cerut sa inchida contractul! Ce pot sa fac?

Va scriu in speranța ca ma veți putea ajuta. In urma cu câțiva ani am anunțat la Vodafone ca părăsesc țara și doresc sistarea contractului, atunci mi s-a raspuns ca e in regula si ca vor anula din Calculator. Acum ma trezesc cu und document prin care ma anunta ca am o poprire …se poate face ceva sau sunt obligat sa plătesc toată aceasta suma ?

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a gresit factura si nu vrea sa o modifice. Ce pot sa fac?

Bună ziua…am făcut un contract la Vodafone, a doua zi am făcut sesizare pt a.l anula, deoarece am observat în contract nereguli fata de ce mi sa spus în magazin! Nu au vrut sa rezolve problema în niciun fel, iar acum mi.a venit factura exagerat de mare, am fost sa vad de unde e problema, iar în magazin mi sa spus ca a fost o greșeală la contract și ca nu am ce sa fac, decât sa plătesc ce mi sa trimis…cum as putea sa procedez? Pt ca nu vor sa remedieze problema, dar banii ii vor…

vodafone-reclamatie
Care este numarul dosarului prin care justitia a stabilit ca sunt ilegale despagubirile Vodafone la rezilierea contractului?

DACA PUTETI SA IMI SPUNETI NR. HOTARARII-DOSAR, IN CARE SA DISPUS CA TAXELE SOLICITATE DE VODAFONE PENTRU DESPAGUBIRE LA REZILIEREA CONTRACTULUI SUNT ILEGALE. eventual o copie-poza a hotararii. multumesc anticipat pentru raspuns

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone ma taxeaza exagerat de mult, pentru cost suplimentar. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am un abonament de 2 ani de zile la Vodafone in care am luat si un telefon. Pe langa faptul ca nu am fost anuntata ca am terminat contractul de doua luni, cei de la Vodafone ma taxeaza in ultimele doua luni exagerat de mult (cu 200-300 de lei mai mult decat abonamentul) pe motiv ca am facut cost suplimentar, asta în condițiile in care ar fi trebuit să fiu anuntata atunci cand fac cost. La telefon am primit doar scuze pt faptul ca nu am fost anuntat dar factura tot eu o plătesc!!!

Cum am fost furat de Vodafone la factura abonamentului, iar ANPC mi-a facut dreptate

Am avut un abonament la Vodafone si l-am transferat de pe persoana fizica pe firma, in aceleasi conditii.

In luna urmatoare transferului, ma trezesc cu o factura cu o valoare dubla fata de cea obisnuita.

Am sunat la Vodafone si un operator s-a straduit sa ma convinga ca nu e nicio greseala, ca asta e procedura Vodafone, de a percepe costul abonamentului cu o luna in avans.

Degeaba i-am spus ca Vodafone m-a taxat, de fapt, de doua ori pentru aceeasi luna de abonament, a ramas ca ei.

Astfel ca am facut o reclammatie la ANPC, care fireste ca mi-a dat dreptate si a obligat Vodafone sa-mi restituie banii. Va trimit o fotografie cu raspunsul ANPC.

Asa am fost furat de Vodafone, desi nici eu nu credeam ca o ditamai firma engleza se poate deda la astfel de mizerii.

Intre timp am renuntat la Vodafone, care oricum ma taxa foarte scump si pentru traficul de net suplimentar, si am ales Telekom, unde am un abonament foarte OK, de 5 euro, cu trafic net nelimitat si semnal si viteze foarte bune.

Am vrut sa va transmit aceasta experienta nefericita cu Vodafone pentru ca si altii sa stie sa se fereasca de aceasta firma, presupun ca nu sunt singurul care am patit-o cu ei.