Debt Collection Agency

Care este procedura legala pentru recuperarea datoriilor (creantelor)?

Care este procedura legala de recuperare a datoriilor la credite? Ce lege se aplica?

veraltis asset management b2kapital
Care este nr. de telefon, adresa de email, pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Debt Collection Agency?

Buna ziua, va rog ajutati-ma și pe mine cu un Nr. de telefon, adresa de email ,pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Dept Collection Agenncy. Am de recuperat o suma de bani de la ei ,obținută prin reîntoarcerea executării silite ,dar nu găsesc niciunde o adresă de email sau un Nr. de telefon oficial .

ultimo portofolio debt colection agency b2kapital
Un numar de contact de la Ultimo Portofolio Invesment S A unde gasesc?

Un număr de contact de la ultimo portofolio invesment S A?

ultimo portofolio debt colection agency b2kapital
Cum iau legatura cu Ultimo Portofolio, pentru plata datoriei?

Buna ziua si ma scuzati de deranj
Am facut o prostie acum ceva timp si am luat bani de la Provident.. luptandu ma cu un divort , un copil,si o chirie ..clar nu am putut sa mai achit nimic firmei respective
M au preluat o firma de recuperare ..Berja si Dorcioman..ceva de genul.. in momentul de fata mai am de achitat la ei 1240 ..dar m au anuntat ca e posibil sa se recalculeze si sa fie si mai mult ..sa iau legatura cu firma Ultimo Portofolio investion si sa imi spuna ei pretul final pe care trebuie sa il platesc …
nu v as fi scris daca numarul lor dupa internet nu functioneaza ..mi se inchite apelul instant ..si da stiu ca in Romania este alta firma …sincer o iau razna ..vreau sa rezolv situatia cat mai repede si nu am cu cine ..nu e corect ..mai si gresim.. trebuie sa ni se dea dreptul sa rezolvam situatia

b2kapital-debt-collection-agency
Am aflat ca am un proces cu Debt Collection Agency (B2Kapital). Ce trebuie sa fac?

Simate domn Vasile Coman, va solicit ajutorul intr.o problema legata de firma Debit Collection Agenty LTD . Am primit in urma cu 7 zile o comunicare di care rezulta ca am un proces pe rol la Curtea de Apel Craiova pentru o datorie din 2013 neachitata la Provident .
Eu de 6 ani locuiesc in Germania , nu stiu daca au sosit si alte instiintari , dar acum vreau sa achit aceasta datorie . Va rog sa ma ajutati cu o informatie , un numar de telefon unde pot sa vorbesc pentru a rezolva aceasta problema pe cale amiabila . Va multumesc anticipat ! Cu respect

Care sunt datele de contact (telefon, adresa) ale firmei de recuperare creante ULTIMO PORTFOLIO INVESTMENT (LUXEMBOURG) SA?

Va rog sa-mi spuneti cum pot lua legatura cu firma de recuperare creante ULTIMO PORTFOLIO INVESTMENT (LUXEMBOURG) SA, pentru ca trebuie sa le trimitem o citatie pentru a se prezenta la proces, in urma depunerii unei contestatii la executarea silita.

Ultimo Portfolio are dreptul sa ma execute silit daca nu era inregistrata la ANPC?

Am avut un credit restant la Provident. Dosarul a fost preluat de Ultimo Portofolio in iunie 2017 si trimis pt executare.

Am un cont la BT pt plata prestari servicii pe care mi s-a pus poprire.

Dosarul a iesit din instanta Gherla in 22.03.2018.Firma Ultimo Portofolio este inregistrat? la ANPC din 29.03.2018.

Aveau dreptul legal sa imi inainteze dosarul in instanta pt executare si sa puna poprire pe cont, avand in vedere ca toate acestea au fost facute inainte de inregistrare?

Care sunt datele de contact ale firmei de recuperare creante Debt Collection Agency?

Am fost sunat si am primit un mesaj de la Debt Collection Agency cum ca as avea o datorie, desi eu nu am avut niciodata credite la banci si nici alte datorii. Mi-au lasat un numar de telefon la care sa sun, dar nu am reusit sa vorbesc cu nimeni, era un robot pe care nu l-am inteles. Cum pot sa iau legatura cu aceasta firma, ca sa lamuresc problema? Mi-e frica sa nu fie vreo escrocherie.

Cum sa fac cu firma de recuperare Debt Collection Agency, daca nu am atatia bani cati imi cer?

Am facut un imprumut la Provident, dupa ceva timp nu am mai putut achita si m-au dat la firma de recuperare Debt Collection Agency srl. Am primit o notificare. Am sunat la ei si mi au dat termen 5 luni sa platessc cate 2000 ron pe luna. Mentionez ca nu pot plati lunar atat iar ei nu inteleg. Cum sa fac? Am mai citit si pe net si nu e chiar asa cum spun ei. sunt mii de oameni care nu au putut recupera nimic. Sa le depun cat am?