reclamatie Oney

Care banci si IFN-uri raporteaza restantele la Biroul de Credit?

Care sunt bancile si IFN-urile care raporteaza restantele la Biroul de Credit?

Ce solutie ar fi sa achit restantele la IFN-uri?

Buna seara .am niste IFN ne achitate si ceva restanțe. ce solutie ar
putea fi sa le pot achita.va mulțumesc.

OUG 50 din 2010 privind contractele de credit pentru consumatori, actualizata

„Care este legea privind contractele de credit?”

oney bank credit
Banca Oney m-a raportat la Biroul de Credit desi n-am luat credit! Ce pot sa fac?

M-am trezit ca figurez in Biroul de Credite cu un credit luat in ianuarie de la banca ONEY desi NU am luat niciun credit de la ONEY, ci doar am incercat sa iau unul, insa mi s-a refuzat acest lucru din motive doar de ei (ONEY) stiute, insa nu intru in detalii.

La mai bine de 4 luni distanta, pur si simplu intamplator, am aflat ca figurez cu acel credit la Biroul de Credit, iar acum am probleme in a contracta un alt credit din cauza acestei ERORI IMPARDONABILE al angajatilor ONEY.

Am sunat in mai multe randuri pentru remedierea acestei erori, mi s-a promis telefonic (exista inregistrarea apelului) ca astazi, 27.04.2022 voi primi un raspuns oficial pe mail, ca a fost vorba de o eroare si ca vor trimite mail la Biroul
de credit pentru actualizarea informatiilor, insa pana in acest momenht nu s-a facut nimic, ceea ce, in opinia mea, este un abuz care nu poate ramane nesanctionat.

Solicit indreptarea acestei erori grave care imi aduce prejudicii deosebite pana la finele acestei zile si trimiterea unui document oficial in acest sens, document care sa justifice faptul ca nu figurez cu niciun credit ONEY si ca totul s-a produs
dintr-o grava si regretabila eroare si neglijenta a angajatilor ONEY.

Multumesc si astept raspuns asap.