BNP Paribas Personal Finance

Care banci si IFN-uri raporteaza la Biroul de Credit datele clientilor?

Stergere Biroul de Credit
Care banci si IFN-uri raporteaza la Biroul de Credit datele clientilor?
Stergere Biroul de Credit

Postat in data: 19 oct., 2023

Cum se face stergerea din Biroul de Credit la Cetelem?

Postat in data: 24 sept., 2022

Cetelem m-a raportat la Biroul de Credit, desi am platit rata la timp. Ce pot sa fac?
cetelem biroul de credit

Am plătit rata la cetelem și au ajuns bani cu întârziere am fost
sunat ca sunt în biroul de credite . De ce ? Eu am plătit la timp ce
pot sa fac ?

Postat in data: 16 sept., 2022

Cetelem imi trimite SMS-uri promotionale fara acordul meu. Unde pot sa-i reclam?

Am inceput sa primesc multe sms-uri promotionale de la cetelem desi nu sunt client și nu am fost niciodata. Am sunat la relatii clienti și am aflat ca un client a pus numarul meu la contractul lui; am luat legatura cu persoana respectiva iar aceasta a inchis contractul cu banca.

În continuare primesc sms-uri de la ei. I-am sunat în repetate randuri și le-am cerut sa nu îmi mai trimita nimic; am trimis și email-uri la adresa pentru reclamatii, degeaba, tot nu scap de ei.
Raspunsul lor este mereu acelasi: “nu ar trebui sa mai primiti, nu avem numarul dcs. salvat nicaieri”

Ce sa fac sa scap de ei?

Postat in data: 23 aug., 2022

Cetelem nu vrea sa-mi inchida contul de credit. Ce trebuie sa fac?
cetelem inchidere credit

Bună ziua,
De o luna jumate încerc sa închid contul de credit la cetelem și fără niciun rezultat. Am sunat în call center sa îl închid îmi
zice ca e o situație mai speciala la contul meu și a fost trimisa solicitarea. De fiecare data când am sunat la ei aceeași minciuna.
Saptaman trecuta am fost mintita ca contul a fost închis urmând sa primesc în 2 zile lucrătoare dovada pe mail. Astăzi am sunat din nou îmi zice ca nu a fost închis ca trimite iar solicitarea la departamentul abilitar.
Ce as putea sa mai fac pentru a îmi fi închis contul?
Va mulțumesc .

Postat in data: 08 mai, 2022

Cum fac o reclamatie la Cetelem?
card-cetelem-inchidere

Cum pot sa fac o reclamatie catre Cetelem, in legatura cu cardul de credit?

Postat in data: 02 mart., 2022

Angajatii Cetelem mi-au luat banii de pe card, apoi m-au trimis la Kruk. Ce pot sa fac?

Am fost pe data de 16 iunie ora 9 la Cetelem și avem de platit 419 și mea cerut cardul și l-am dat nu stiu cea facut m-am dus la bancă sa scot bani cind am venit pe la ora zece și un sfert avem de plată 4190 și era alta casieră î mai tîrziu am făcut o rată cu timpul mea trimis un card nou si am sunat la cetelem să-mi spună codul si mea zis să trimit datele personale si le am trimis nu am inteles și am sunat dino și mea răspuns un domn si mea zis că am făcut o tranzacție pe care nu am facut

Acum mea trimis de la kruk că am de plătit bani care mea luat angajați de la Cetelem.

Postat in data: 27 feb., 2022

Care banci au reclame inselatoare si care sunt exemple de buna practica

reclame-inselatoare-credite
Care banci au reclame inselatoare si care sunt exemple de buna practica
reclame-inselatoare-credite

Postat in data: 20 oct., 2019

Cetelem este acuzata de clienti ca le trimite carduri de credit fara acordul lor, pe care nu le mai pot inchide si sunt raportati la Biroul de Credit sau chiar executati silit

Postat in data: 08 oct., 2019