cartela Vodafone

portare vodafone reclamatie
Vodafone mi-a facut abonament fara acordul meu de portare a numarului de telefon! Unde pot sa-i reclam?

„Buna seara. In urma refuzuli meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru al semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.”

reclamatie vodafone
Vodafone mi-a facut un abonament fara sa stiu. Ce pot sa fac?

In decembrie 2021 în primele zile, rătăcind cartela de telefon, din aplicația My Vodafone am schimbat nr de telefon. Precizez ca în acel moment ma aflam în afara țării.

La întoarcerea în România pe 14 decembrie , am mers într-o sucursala Vodafone unde am cerut să îmi fie înapoiat numărul vechi
fie în varianta de cartela sau abonament, dacă nu se mai poate cartela. Acolo am fost informata dupa ce ei au sunat chiar și în call center că din păcate acel număr este inexistent dar ca ei pot face o rezervare la ei în sistem si cand acest număr revine pe piața, el imi poate fi redat.

M-au recheamat in aceiași zi în sucursala pentru a îmi face o copie după buletin, asigurându-ma ca se va reveni cu un telefon dacă se va găsi o soluție.

In 7 martie, în cutia postala am găsit o factura conform căreia am de platit abonamentul Vodafone. Cum din serviciul online de asistenta a fost imposibil sa iau legătura cu un operator am mers la sucursala unde am mers in decembrie.
Unde am fost informata ca factura de plătit se majorase (penalizari, evident) și ca de pe 17 decembrie am deschis un abonament de 9 euro de care nu am fost informata vreodată nici in scris, nici telefonic, nu l-am semnat și nu l-am folosit neavând o cartela pe acest număr.

Factura am plătit-o, eu urmând sa plec curând din țară… Si tare imi e teama ca peste câteva luni la întoarcere ma voi trezi cu un alt teanc de somații.

I-am contactat in scris, am fost sunata sa mi se spună ca ei vad in sistem abonament deschis si ca trebuie sa fiu de acord cu el. Am ripostat la acest lucru si mi s-a indicat sa merg personal sa lămuresc cu angajatul din sucursala.

Le-am cerut sa facă ei ca si companie acest demers, sa revina la mine cu un email scris la care sa aiba atașat contractul cu semnatura mea pe el. De o săptămână ma duc cu vorba…

Aștept un sfat sa știu cum ar trebui sa procedez.
Va mulțumesc

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a gresit factura si nu vrea sa o modifice. Ce pot sa fac?

Bună ziua…am făcut un contract la Vodafone, a doua zi am făcut sesizare pt a.l anula, deoarece am observat în contract nereguli fata de ce mi sa spus în magazin! Nu au vrut sa rezolve problema în niciun fel, iar acum mi.a venit factura exagerat de mare, am fost sa vad de unde e problema, iar în magazin mi sa spus ca a fost o greșeală la contract și ca nu am ce sa fac, decât sa plătesc ce mi sa trimis…cum as putea sa procedez? Pt ca nu vor sa remedieze problema, dar banii ii vor…

Kredyt Inkaso m-a anuntat ca am o datorie la o cartela Vodafone. Ce trebuie sa fac?

In urma achizitonarii unei cartele vodafone, speciala pt uzul international/roaming, de 15€, dupa o saptamana de utilizare a
acesteia pe teritoriul statelor unite, folosind doar internetul de pe cartela si incadrandu-ma in limita de MB oferita de aceasta, am fost contactat de 2 numere diferite de telefon si ulterior am primit un mesaj de la kredyt inkaso prin care am fost anuntat ca am o datorie de aprox 400 lei la vodafone si ma indrumau sa sun la un anumit numar pt optiuni de lichidare. Mentionez ca este o cartela, nu un abonament! Ce este de facut in aceasta situatie?