Etichete: aplicatie bitcoin

Cum pot sa-mi recuperez banii dintr-o inselatorie cu criptomonede?

„Bună,
Va rog să mă ajutați cu un sfat, am fost abordat de o persoana pentru a investit în criptomoneda, până la urmă m-a convins si am învestit cică o suma minimă de 1200lei, la care a zis că o să fiu contactată de un consultant financiar să îmi spună cum se fac
tranzacții.

Da, am fost contactată de altă persoană care m-a întrebat cum vreau să retrag bani din contul de investiți, ca cu ce bancă lucrez, i-am zis, mi-a trimis un link cu o aplicație Neo Capital, a trebuit să o descarc pe telefon, apoi să descarc biance, pe urma a
zis că trebuie să facă secregare între contul de investiții și contul meu.

Ma pus să fac card virtual să transfer bani de pe cel fizic pe cel virtual și de acolo cică că face segregare.

Am întrebat dar banii nu se transfera așa nu că revin înapoi în cont.
Bineînțeles că bani sau transferta, și am făcut contestație la bancă că refuz tranzacția.

Am primit răspuns nefavorabile ce aș putea să fac acuma sa îmi recuperez bani , sunt disperată.

Ieri i-am trimis mesaj unde sunt bani cei 14000lei care sau transferat cică că sunt în contul de investiții al meu că a fost o eroare de la bancă mea și ia transferta când sa făcut segregare.

I-am zis că vreau bani înapoi a zis ca trebuie să într-un în contul de investiți și să îi retrag dar trebuie să descarc ceva aplicație iar cică că numai așa pot.
Că îmi pune bani acolo și eu de acolo să îi iau.
Nu știu ce să fac.

Mulțumesc anticipat!”