Etichete: grad indatorare bnr

BSG Credit mi-a aprobat un imprumut desi eram supraindatorat. Ce pot sa fac?
bsg credit reclamatie

„Buna ziua, BSG Credit, dar si alte IFN-uri, mi-a aprobat un credit desi eram supraindatorat, cu un grad de indatorare de peste 100%, adica ratele erau cat venitul, poate chiar mai mari. Ce mai pot sa faca in situatia aceasta, pentru ca am ajuns in blocaj si nu mai pot achita toate IFN-urile si bancile pentru ca s-au adunat rate si cresc tot mai mult.”

Postat in data: 01 iul., 2024

Ce trebuie sa fac daca nu mai pot sa platesc creditele la IFN-uri?

„Bună ziua, ma confrunt cu o situație, a ifn-urilor. Care deși aveam un grad mare de îndatorare cu BRD, mi sau acordat altele, le am luat în ideea sa achit din restante.

Ultimul de hora nici nu m-au sunat au trimis un mail cu o aprobare, nici nu mi am dat seama ca era un credit, am dat o sa deschid ce scria și defapt îmi aprobase un credit. De 1500 care ajuns în 2 luni 3000.eu nu pot plăti deoarece am poprire de la BRD. La fel și restul creditelor nu ma încadrăm legal la credit având unul la BRD mare.

Acum risc sa îmi pună toți poprire nu le mai pot plăti. Ce pot face în situația asta? Nu reușesc sa creditez nimic sa pot achita tot. Stau în chirie și am un copil în întreținere. Ce ma sfătuiți.”

Postat in data: 10 apr., 2024