Etichete: inscrisa

Daca firma e inscrisa in CRC, mai pot obtine un credit?

„As dori sa stiu daca pot apela la serviciile dvs, si daca este fezabil in urmatoarea speta:

Am avut o linie de credit la Banca Transilvania. La data limita a contractului, am solicitat prelungire. Banca s-a ocupat in ultima clipa de acest contract, si am aflat doar cu o zi inainte de termenul limita, ca produsul respectiv nu mai este disponibil, si mi-a oferit un nou contract cu rambursare rate egale.

In urma acestui contract, au fost inscrisuri cu mentiuni de *modificare* in CRC.

Ulterior, in urma mai multor discutii, si probleme cu Banca Transilvania am luat decizia de a lua in calcul mutarea conturile societatii la o alta banca.

La o prima analiza, a acestora, mi-au de veste faptul ca societatea este inscrisa in CRC pentru modificare, iar acest lucru imi va bloca total varianta de a apela la o finantare pe societate, indiferent de cifre/profitabilitate, ceea ce incurca intr-un mod grav activitatea societatii avand in vedere toate proiectele aflate in derulare si eforturile de a creste profitabilitatea societatii din ultimul an de activitate.”

Postat in data: 09 apr., 2024