Etichete: lichidare

Este normal sa-mi opreasca pentru o proprire de doua ori din salariu, cate 33%, atat din avans cat si din lichidare?

Am o poprire de doua luni pe salar, in luna decembrie am primit salarul pe noiembrie si mi s-a oprit 33% pentru datorie, acum am primit avansul de 70% din salarul pe decembrie, angajatorul insa mi-a oprit 33% din intreg salarul, nu din acesti 70%!
Este normal sa imi opreasca de doua ori intr-o luna ?? Este normal sa imi opreasca mai mult de 33% din suma de avans? Va multumesc anticipat de raspuns! 🙂

Postat in data: 16 dec., 2016

Cum poti grabi lichidarea unui credit la Idea::Bank prin procura?

Incerc de 4 zile sa aflu daca matusa mea care are procura sa imi administreze/inchida conturi poate face cerere de lichidare a unui credit. Primul contact cu banca a fost pe data de 15.09.2016. De atunci am sunat la banca de 4 ori, am trimis mail si nici acum nu am un raspuns daca accepta procura pentru a lichida creditul. Ce se poate face in acest caz?

Postat in data: 15 sept., 2016

Daca o societate are conturile blocate, se pot plati tichete de masa?

Buna ziua, as dori sa stiu daca o societate are conturile blocate in urma unei hotarari judecatoresti, in afara de salarii conform codului de procedura civila, se mai pot plati si tichetele de masa cuvenite salariatilor si totodata remuneratia directorilor cu mandat?

Postat in data: 04 aug., 2015

Kruk imi ia 33% si din avans si din lichidare din salariul poprit. Este legal?

Sotului meu i s-a facut poprire pe salariu pe data de 8 a acestei luni cu 33%, insemnand lichidare, pe data de 25 a acestei luni ia si avans care este fix. Am fost anuntati ca i se va opri din nou 33% si din avans asta insemnand 66%.
As dori sa stiu daca este legal, de acest dosar ocupandu-se firma Kruk. Multumesc

Postat in data: 14 mai, 2015