Etichete: sa accesez

Cum pot sa accesez banii din aplicatia Neocapital?
neocapital fauda

„Va scriu in legatura cu o speta dificila, o frauda informatica realizata prin intermediul unei aplicatii numita neocapital.

Unchiul meu a fost victima unei fraude, pacalit fiind sa investeasca, chipurile, in actiuni Tranzgaz. Nu doar ca nu a fost real, dar instalandu-i aplicatia Anydesk, i-au facut si un imprumut la Raiffeisen, ulterior banii fiind transferati in N conturi de BT.

Si cum nu era suficient, au continuat sa il contacteze de pe diferite numere de telefon, spunandu-i ca are cca 12000$ pe aplicatia Neocapital si ca ei il pot ajuta sa ii scoata. El inca are aceasta aplicatie (Neocapital) in telefon, si cel putin aparent, banii sunt acolo. Problema e ca aceasta aplicatie cred ca a fost instalata tot de ei in telefonul lui.

Se poate ca o baza reala sa existe cu privire la bani, clar ei incearca sa ii scoata si pe aceia, dar suspectez ca insistentele lor sunt cauzate de faptul ca intre timp unchiul meu si-a dezinstalat Anydesk, iar ei nu mai au controlul telefonului lui si implicit asupra tuturor parolelor lui.

Exista o plangere penala facuta deja, banca a fost informata cu privire la speta, dar as avea nevoie de ajutor sub doua aspecte:

1. Cum putem sa accesam acei bani de pe Neocapital si sa ii ocolim pe faptuitori?(si-ar putea achita imprumutul)

2. Cum putem, oare, determina banca sa suspende platile pana la solutionarea anchetei? (Scadenta imprumutului contractat fraudulos -online se apropie)”

Postat in data: 11 dec., 2023

De ce nu pot sa accesez aplicatia YOU BRD?

„Buna ziua in legatura cu aplicatia you brd de o saptamana nu pot sa o accesez eu sunt in spania si nu pot merge personal la banca,am sunat si am vb. cu oparatorul bancii dar fara rezultat pt ca el imi spunea cum sa imi fac aplicatia dar pe mine nu ma lasa sa intru in ea imi spune ca nu am conexiune la internet dar am si wifi si date mobile si nu stiu ce sa fac .Pana acum o saptamana am intrat pe ea fara
probleme.Multumesc frumos.”

Postat in data: 05 dec., 2023

Nu-mi merge aplicatia CEC Bank. Exista probleme cu serverele?
cec bank mobile banking problema accesare

De o saptamana de zile ,mai bine zis dupa data de 7 noiembrie nu îmi merge aplicația,cand intru se învârte bulina unde ma roagă să aștept si dupa mă scoate afara…este deja actualizată si degeaba!
Oare aveti probleme cu serverele de la aplicatie? Multumesc frumos pt răspuns ! O zi buna sa aveti!

Postat in data: 15 nov., 2022

Nu pot sa accesez aplicatia CEC Bank. Care e problema?
cec bank mobile banking problema accesare

Buna seara, am gasit adresa dvs la o postare din octombrie in care se vorbea despre faptul ca nu functiona aplicatia CEC, nici eu nu pot acum s-o accesez, stiti cumva care este problema si/sau cand se va remedia ?

Postat in data: 12 nov., 2022