Etichete: ziua

Dobanda la creditul Hora Credit trebuie platita din ziua semnarii contractului sau de cand au intrat banii in cont?
hora credit clauza abuziva credit

„Bună ziua!
Am cerut un împrumut de la un IFN( Hora credit) pe data de 31.12.2023, în jurul orei 09.30, am sunat în departamentul de informații pentru a afla dacă voi primi suma respectivă in aceeași zi, colega mi a transmis faptul ca voi primii banii in maxim o ora in cont.

Astăzi suntem în data de 03.01.2024 și nu am primit banii.Am sunat în fiecare zi la aceștia și mi au spus ca in nu ar trebui să fiu comisionata pentru aceste zile deoarece nu mi au intrat acești bani și să sun astăzi, am discutat astăzi cu un coleg și mi a transmis faptul ca, nu îl interesează ce am vorbit cu o colega sau cu alții, trebuie să achit acea dobândă deoarece atunci s a semnat contractul, deși mi s a spus foarte clar faptul ca voi primii banii in ziua in care am depus și solicitarea, altfel aș fi solicitat depunerea în ziua de 03.01.2024, dacă ar fi știut ca nu îmi vor fi virați.
Aș dori sa aflu părerea dumneavoastră.
Vă mulțumesc!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Daca schimb data scadenta de plata a ratei la credit, voi plati mai mult?

AM SCHIMBAT ZIUA DE ACHITARE A RATEI SI AM FOST ANUNTATA DE BANCA FAPTUL CA AM CU 2 MIL IN PLUS DE ACHITA.ESTE POSIBIL ASA CEVA/?

Postat in data: 13 mart., 2022