Etichete: Credit Express

Ce se poate face daca girantii nu platesc creditul?

In 2001 am facut cumparaturi la magazinul Flanco. Am avut 2 giranti. Marfurile au fost pt ei, imprumutul pe numele meu. Nu s-a mai platit din 2002. Acum. CREDIT EXPRES ma bombardeaza cu mesaje si telefoane sa le platesc datoria. In contractul de cumparare , cei 2 giranti de obligau sa plateasca ratele, in cazul ca nu platesc. Ce se poate face?

Postat in data: 16 ian., 2018

Cat poate sa-mi ia din salariu o firma de recuperare a datoriei, Credit Expres, la un credit ING?

Am un credit de 3 salarii in valoare de 3000 lei de la ING, pe care nu am reusit sa il mai platesc timp de 2 ani si dosarul a fost dat pe mana celor de la Credit Express. Firma la care m-am angajat acum dau salariul doar prin ING. Eu am vorbit cu cei de la banca, care mi-au zis ca dupa prima plata a salariului sa scot extrasul de cont si sa merg la Credit Express pentru am pune poprire de 33% din salariu. Cand am vorbit cu cei de la Credit Express si le-am explicat exact ceea ce mi s-a transmis de la banca, ei mi-au zis ca nu pot sa faca ei asa ceva si ca nu stiu cum se poate rezolva aceasta problema. Acum eu cum ar trebui sa rezolv problema aceasta, avand in vedere ca eu incerc sa ajung la un acord cu ei de a plati aceasta datorie? Cei de la Credit Express au spus ca orice ban intra pe acel cont va fi considerata plata, desi prin lege au voie sa opreasca intre 33% si 50% . Va Multumesc!

Postat in data: 06 mart., 2014