Etichete: Creditexpress

Ferratum mi-a cesionat creditul si mi-a pus poprire fara instiintare. Este legal?
ferratum credit reclamatie

„Buna seara,

Am luat un imprumut de 5000 lei de la ferratum bank si nu l am mai putut plati din cauza dobanzii foarte mari.

Creditul a fost cesionat catre Svea nu am primit nicio instiintare sau somatie plata , am primit direct poprire salariu .In biroul de credit nu sunt raportata de catre cei de la ferratum nu apare nimic .executorul nu vrea sa mi trimita electronic adresa de poprire.”

Postat in data: 15 iul., 2024

Am primit o scrisoare pentru o factura neplatita la Orange de peste 20 de ani. Ce pot sa fac?

„Buna ziua ,
Am primit o scrisoare de la un organism de recuperare, Creditexpress, mandatat de Orange pentru o asa zisa factura neplatita in 2003. Suma este foarte mica ( 67 lei ) , dar timp de 20 de ani nu a cerut nimeni nimic.

O alta mica problema este ça nimeni din familie nu Isi aduce aminte de vreun contract incheiat cu orange.
Multumesc anticipat”

Postat in data: 08 feb., 2024

Firmele de recuperare creante amana ratele datornicilor si suspenda executarile silite

firme-recuperare-creante
firme-recuperare-creante