Etichete: dae credius

Credius mi-a pus poprire, desi am platit anticipat tot creditul. E posibil asa ceva?
credius reclamatie

Bună ziua. Am o întrebare la dumneavoastră. Am făcut un împrumut la credius de 1500 de lei din care doar 800 Am primit. Eu am restituit toată suma înapoi dar ei nu mi au spus ca am făcut ratele pe o durata de 5 ani. Am renunțat sa plătesc pentru ca mi sa părut prea mult sa plătesc încontinuu deși eu am restituit toată suma înapoi. Acum mi sa pus o proprire pe card și vor sa le plătesc 10938 de lei. Cum e posibil asa ceva?

Postat in data: 16 nov., 2022

Credius mi-a pus o dobanda exorbitanta! Cum dau de ei sa platesc anticipat?
credius reclamatie

Buna seara! Va rog sa ma ajutati.Ce pot sa fac? Am luat un credit de la un ifn..si anume de la Credius..si nu pot sa dau de ei..mi au pus o dobanda pe 5 ani exorbitanta…suma nu e mare..as vrea sa platesc anticipat toata suma intr o luna…dar nu dau de eiMultumesc!!

Postat in data: 12 nov., 2022

Rata la creditul Credius e mai mare in contract decat cea simulata pe site! Ce pot sa fac?
contract credit medical credius

Va salut,cu respect! Am luat un împrumut de la Credius,de 10.000 de lei pe 60 de luni. Cand am făcut simulare pe site scria rata 731,după ce am primit contractul am observat că rata e de 1193 de lei pe lună ,eu am luat 10.000 de lei și trebuie sa dau înapoi 70.000 de lei.mi se pare reclama falsa! Pe site apare alta valoare a ratei.

In contract scrie împrumut pt tratament Liberty Medical de la distanță, dar eu nu am solicitat pt tratament medical ci pt nevoi personale. Semnarea contractului ,dacă îmi aduc bine aminte a constat în primirea unui cod prin SMS și prin introducerea acestuia într-o căsuță.

Va solicit sprijinul printr-o întrebare, am rămas în urmă cu plata și cei care colaborează cu Credius sunt cei de la Integral Colection și mă amenința cu vizite acasă, mă sună zilnic de 5 ori ,mă amenința cu executarea silita.Intrebarea mea ar fi…in caz că se ajunge la executare silita,mă puteți ajuta? Ei au scris in contract că m-au informat asupra costurilor,etc,când de fapt nu e așa ,valoarea ratei fiind mult mai mare decât când am făcut simularea.

Postat in data: 10 apr., 2022

Credius m-a inselat, nu stiam de durata si costurile mari ale creditului. Ce pot sa fac?
credius-reclamatie

Bună ziua, și eu am fost înșelat de Credius ifn. Nu am fost informat ca durata creditului va fi de 60 luni. Am mai avut un credit la ei de 17 luni, am plătit dublu. Dar acum valoarea creditului de 4100 ajung să dau 14907. Menționez că am fost personal sa ridic TV, am primit contractul în mână, nu am făcut nimic online, dar nu am semnat absolut nimic,nu e nici o stampila, ma informat doar cu rata lunară și atât. Plată anticipată pot face in 3 tranșe măcar? Nu am de unde da suma odată

Postat in data: 07 apr., 2022

Pentru un credit de 2000 de lei de la Credius, trebuie sa platesc 11.000 de lei. E legal?
credius credit reclamatie

Am făcut un credit la Credius în anul 2016 și acum mi-a venit executare silita cu oprire pe salariu suma totala 11.873 .va rog sa îmi spuneți cum s-a ajuns la această sumă exorbitanta, am împrumutat 2000.

si datorita unor probleme personale .m-am despărțit și am rămas cu 2 copii minori .. Lucrez cu contract de munca de 3 ani .De ce nu mi.au pus oprire pe salariu acum 2.3 ani ?? Era o sumă mai mică. E legal și e normal să plătesc atât??. as putea face ceva? Mă puteți ajuta va rog din suflet? Va mulțumesc anticipat.

Postat in data: 08 mart., 2022