Etichete: debloca

Cum se poate debloca contul de salariu, daca poprirea o plateste angajatorul?

„Buna ziua, pe contul meu BCR a fost instituita o poprire. Angjatorul meu a validat poprirea catre executor. BCR a precizat ca va popri o treime din venit chiar daca este slalariu pana cand executorul nu va modifica in baza de date popriri ca acel venit este exceptat.

In cazul in care in momentul solicitarii deblocari atasez adeverinta de salriul fluturasul si adresa de validare banca poate opera in mod legal inca o retinere de o treime? Multumesc”

Postat in data: 29 feb., 2024

Cardul Nickel e blocat si nu pot face plati. Ce pot sa fac?
card nickel login

Bună ziua! Cu cardul nikel nu pot efectua plăți si mia aratat ca cardul e blocat ce pot face, mă puteți ajuta. Mulțumesc anticipat.

Postat in data: 28 nov., 2022

Cum pot debloca cardul Nickel? Nu stiu sa vorbesc franceza.
card nickel login

Buna ziua miam blocat cardul Nickel si nu stiu sa vorbesk franceza cu sa mil
deblochez

Postat in data: 20 nov., 2022

Cum se poate debloca cardul de salariu, daca poprirea se face la angajator?
bcr credit card poprire

Sotul meu are o poprire pe salariu si card de salariu la BCR. Executorul judecatoresc a pus poprire si pe cont chiar daca exista o poprire si la angajator.
In call-center i s-a spus sotului meu ca o adeverinta de la angajator prin care se confirma poprirea ar debloca cardul. Dupa ce a dus adeverinta la filiala BCR Roman, a fost sunat ca nu se poate ridica poprirea decat cu acordul executorului (clar ca nu
va fi de acord odata ce a infiintat poprire si pe cont). Ce se poate face in aceste conditii?

Postat in data: 27 apr., 2022