Etichete: Exista

Pentru inchidere cont BCR George exista o cerere tip?
bcr inchidere cont

„Pentru închidere cont BCR George exista o cerere tip și dacă da unde o găsesc.
M-am pierdut in căutările oline.
Multumesc”

Postat in data: 13 mart., 2024

Ce solutie exista sa ies ca si coplatitor din credit?

„Am văzut ca dvs ați răspuns unei persoane la întrebarea „cum sa iasă dintr-un credit dacă este coplatitor”. Cazul meu este cât de cât asemănător și v-aș ruga sa îmi spuneți dacă exista vreo soluție.

Prin anul 2008, am fost rugat de o cunoștință să îl „ajut” sa își ia un credit, pe o perioada de 30 de ani, iar eu sa fiu coplatitor la acel credit. Țin sa menționez faptul ca acea cunoștință de la acea vreme, mi-a spus ca în maxim 2-3 ani o sa achite creditul și ca nu va afecta în niciun fel.
L-am crezut pe cuvânt și am acceptat sa fiu coplatitor la acel credit, din câte îmi aduc aminte, el a girat cu apartamentul.
În tot acest timp, am tot avut discuții cu el legate de excluderea mea din acel credit, el menționând ca nu are nicio soluție.

Spune ca pentru refinanțare nu se încadrează, fiica lui, care acum lucrează, spune ca are și ea credite și nu poate întra ca și coplatitor, au trecut 16 ani de atunci și pe mine ma tot duce cu zăhărelul ca încearcă sa facă ceva, ca el cauta alta persoana și nu găsește.

Întrebarea mea către dvs este:
Ce soluție exista ca eu sa ies ca și coplatitor din acest credit.
Doresc să-mi fac și eu alt credit și nu reușesc din cauza „cozii” pe care o am cu acest credit. Precizez ca am și credit prima casa din 2015.

Aștept cu nerăbdare răspunsul dvs.

Va mulțumesc!”

Postat in data: 02 mart., 2024

Mai pot schimba bancnotele de 50 de lire de hirtie in Anglia?
schimbare lire vechi hirtie

Salut, As mai putea schimba bancnotele de 50 de lire de hîrtie in Anglia fiindcă în țară mi le refuza..mulțumesc mult.

Postat in data: 15 dec., 2022

Exista vreo banca din Romania la care pot schimba lirele sterline vechi?
schimbare lire vechi hirtie

Postat in data: 17 nov., 2022

Nu-mi merge aplicatia CEC Bank. Exista probleme cu serverele?
cec bank mobile banking problema accesare

De o saptamana de zile ,mai bine zis dupa data de 7 noiembrie nu îmi merge aplicația,cand intru se învârte bulina unde ma roagă să aștept si dupa mă scoate afara…este deja actualizată si degeaba!
Oare aveti probleme cu serverele de la aplicatie? Multumesc frumos pt răspuns ! O zi buna sa aveti!

Postat in data: 15 nov., 2022

Exista un model de cerere pentru stergerea bulinelor negative din Biroul de Credit la un credit Raiffeisen?

Buna ziua.
Am avut un credit la Raiffeisen Bank acordat in 29.04.2013.Dupa 2 ani avnd pobleme medicale in familie am fost pus in situatia de a nu putea plati la timp ratele. Contul a fost dat cumparat de un alt creditor. Am platit integral suma de 27.846.91 la acel
creditor .

Momentan incerc sa fac un credit ipotecar pentru prima casa dar nu resusesc din cauza datelor negative din Biroul de Credit.

Nu imi aduc aminte sa fi fost anuntat de catre Raiffeisen Bank ca nu voi putea face alt credit dupa atatia ani daca o sa am date negative in birou si nici nu au luat legatura cu mine pentru o solutie in legatura cu ratele,amanare sau alta varianta.

In istoricul inacadrarii in categoriile de intarziere din Biroul de Credit imi apar din luna august 2018 pana in octombrie 2019 buline rosii cu cifra 6.Totul este achitat ,nu mai apar cu datorii in birou.

Rugamintea mea la dumneavoastra este daca ma puteti ajuta cu un model de cerere pentru
stergerea bulinelor negative din Biroul de Credit.

Am citit pe internet ca ar fi anumite variante cu juristi sau avocati
care pot sterge din birou contracost.

Postat in data: 29 aug., 2022

Nu pot sa intru in aplicatia YOU BRD. Imi spune ca exista o noua versiune. Ce trebuie sa fac?
activare you brd

Buna ziua ! Nu pot să intru în aplicația You BRD . I.mi spune că există o nouă versiune . Ce pot sa fac ?v82M

Postat in data: 20 iul., 2022

Pot beneficia de amanarea ratelor si in 2022, daca le-am amanat in 2020?

Bunã ziua,
Am un credit ipotecar la OTP Bank si am beneficiat de amanarea ratelor pentru 6 luni in 2020 cf OUG 37.
As dori sa stiu daca pot beneficia de amanarea ratelor si cf noii ordonante 90/2022?

Postat in data: 11 iul., 2022

Exista o cerere tip pentru amanarea ratelor la credite?

Îmi puteți spune, exista o cerere tip pentru amanarea ratelor la credite, conform OUG 90/2022 ? Multumesc

Postat in data: 07 iul., 2022

Exista un model de cerere pentru trecerea de la ROBOR la IRCC ?

Exista un model de cerere pentru trecerea de la ROBOR la IRCC?

Postat in data: 06 mai, 2022

Exista limita de retragere bani pe zi de pe cardul Postbank? Si care este comisionul?
postbank card

Bună ziua am încasat salariul pe card post bank germania. Am scos de pe el doar 580 euro restul numi da voie zice fonduri insuficiente pe el având 1000 euro .Întrebare de ce nu mai pot scoate ? Există limită lei euro pe zi in Romania ? si comisionul care ar fi pt o tranzactie?

Postat in data: 16 apr., 2022