Etichete: folosesc

De ce nu pot sa folosesc cardul Nickel?
card nickel problema

„Buna seara. De curând am venit in franța la muncă și am avut nevoie de un cont francez pentru salariu și să rezolv mai repede am făcut un card nickel , am primit salariul in cont și nu pot să folosesc bani nici să retrag de la bancomat nici să fac virament nici să plătesc la magazin in aplicatia cardului nu apare sa fie blocat , oare ați putea să ma ajutati? Nu știu să vorbesc franceză.
Multumesc.”

Postat in data: 10 mart., 2024

Am card Post bank, pot sa il folosesc in Romania?
limita retragere numerar card postbank

Plec peste câteva zile în țară și am card post bank pot sa îl folosesc în România?

Postat in data: 08 dec., 2022

Pot sa folosesc cardul OnePay in Romania?
onepay-card- mastercard-retragere-bani-romania

Am un card OnePay pe care primesc salariul in Anglia si vreau sa stiu daca pot sa-l folosesc in Romania, sa scot bani de pe el si sa platesc la magazine. Nu vreau sa scot toti banii de pe el aici, ca sa nu-i pierd si apoi sa fac schimb valutar.

Pot scoate direct lei la bancomate in Romania si sa platesc in magazine? Am inteles ca sunt niste comisioane si nu pot scoate toti banii de pe card.

Postat in data: 27 dec., 2019

Pot sa folosesc un card Nickel la bancomatele BRD?

Buna ziua.
Mi-am deschis un cont in Franta, Compte Nickel, cont pe care il poti deschide la orice magazin de presa si tabac. Revenit in Romania, am putut efectua cateva plati cu cardul.

Intrebarea mea este alta: pot sa-l folosesc la bancomatele BRD, fara teama de a nu-l recunoaste si a nu-l bloca? Problema este ca pe card nu e trecut niciun nume. Sau pot sa transfer suma de bani din contul Nickel pe
contul actual de la BRD?

Postat in data: 29 iun., 2018

Pot sa folosesc cardul Santander in Romania?

Am cont deschis la Santander in Londra; pot sa folosesc cardu in Romania?

Postat in data: 04 mart., 2018