Etichete: frauda actiuni transgaz

Cum pot sa scap de escrocii de la Artisfinance?
artisfinance inselatorie

„Bună ziua.
Am investit 1250 lei in acțiune Transgaz. Am făcut greșeală să descarc aplicatia Anidesc.
Un domn anume Ciprian Oprea a vrut să investesc mai mult, mi sa părut o greșeală ce am făcut și încă în acea zi am vrut să mă retrag.

Banii au ajuns pe un sait numit artisfinance unde și eu puteam vedea, acestea s-au întâmplat la sfârșitul lunii ianuarie.

El spunea că trebuie să deschid un cont BRD pentru a putea recupera banii și închide așa numitul contul de investiții .

După care nu am mai vorbit cu el, după două luni bune de la acest incident mă sunau iarăși să mă întrebe dacă doresc să continui sau vreau să închid contul, sigur am zis că nu mai vreau să
continui după care am vorbit o zi în care mă vor suna să închidem, bineînțeles nu m-au contactat.

Nu vreau să îmi recuperez banii doar să mă lase în pace am învățat din prostia pe care am făcut.

Întrebarea mea este că acești escroci pot să îmi facă ceva rău în numele meu și ce pot face să nu am surprize neplăcute?”

Postat in data: 24 apr., 2024

Am fost fraudata de Neocapital cu actiuni Transgaz. Ce as putea sa fac?
neocapital fauda

„Am fost fraudată de cei de la Neocapital cu cifra de 19 mii de euro, m-au convins că sunt acțiuni transgaz ,banii i-am depus în differite conturi am făcut transferuri bancare pe numele mai multor persoane fizice , iar acum nu îmi mai răspunde nimeni la telefon.

Eu am un cont la CEC BANK și de acolo s-au făcut majoritatea transferurilor,cum eu muncesc în Italia am făcut un singur transfer de 1000 de euro.Dacă puteți să îmi spuneți ce aș putea face pentru că eu mi-am păstrat toate pozele cu transferurile pe care le-am efectuat.VĂ MULȚUMESC!!! O zi frumoasă!!!”

Postat in data: 17 dec., 2023