Am fost fraudata de Neocapital cu actiuni Transgaz. Ce as putea sa fac?

neocapital fauda

„Am fost fraudată de cei de la Neocapital cu cifra de 19 mii de euro, m-au convins că sunt acțiuni transgaz ,banii i-am depus în differite conturi am făcut transferuri bancare pe numele mai multor persoane fizice , iar acum nu îmi mai răspunde nimeni la telefon.

Eu am un cont la CEC BANK și de acolo s-au făcut majoritatea transferurilor,cum eu muncesc în Italia am făcut un singur transfer de 1000 de euro.Dacă puteți să îmi spuneți ce aș putea face pentru că eu mi-am păstrat toate pozele cu transferurile pe care le-am efectuat.VĂ MULȚUMESC!!! O zi frumoasă!!!”

Intr-adevar, Neocapital este o aplicatie frauduloasa, prin care se fura banii celor care sunt pacaliti cu castiguri mari din investitii in criptomonede sau diverse actiuni, precum cele Transgaz, in cazul dumneavoastra. (vedeti aici detalii despre Neocapital)

Hotii au reusit sa va instaleze pe telefon aplicatii cu care va controlau telefonul, precum AirDroid Business Daemon, si astfel au facut trasferurile din contul dumneavoastra la banca.

Pentru recuperarea banilor, va trebui sa faceti o reclamatie la banca, in care sa contestati transferurile frauduloase, precum si o plangere la Politie, pentru depistarea hotilor si recuperarea pagubelor.

Va rog sa reveniti cu raspunsurile primite de la banca si de la Politie.

3 raspunsuri la “Am fost fraudata de Neocapital cu actiuni Transgaz. Ce as putea sa fac?

1. z

Eu ca și mulți români nu mai vrem ca străinii să devină stăpâni pe țara NOASTRĂ….am de spus mult mai multe lucruri căci eu am vorbit un pic cu acești baieți…. aceștia mi-au vorbit de frații TATE și inclin să cred că aceștia sunt șefii a tot ce se întâmplă.

Nu am făcut nici o adresă la bancă pentru că am făcut transferuri bancare primul este făcut pe data de 12 octombrie iar ultimul pe 16 noiembrie nu știu dacă mai pot face ceva,doar că am făcut o plingere online unde am dat multe informații,se pare că este o rețea internatională.

Mi-au instalat pe telefon mai multe aplicații dintre care una Biz Daemon pe care foarte greu am reușit să o dezactivez azi.Fiul meu a reușit să intre în contul meu de neocapital și se văd toate tranzacțiile, toți banii pe care eu i-am dat și se vede cum aceștia i-au învestit în criptomonede, în acțiuni la TESLA etc.

Dacă autoritățile Române ar vrea să îi găsească ar reuși!!!!

Abia azi am înțeles de ce nu am reușit să găsesc pe aplicație la bancă primele tranzacții,mi-au fost șterse..

1. z

Sigur că voi reveni cu răspunsul…. îmi doresc ca autoritătile să facă ceva in sensul acesta pentru că băieții aceștia incă sunt pe piață,continuă să facă victime ….eu am dat date importante dacă cineva dorește să le verifice….o zi frumoasă!!!!

× 2 = 8