Etichete: locuinta

Executorul mi-a pus poprire pe salariu si vrea sa-mi vanda si masina. E legal?

Va rog sa ma ajutati: am o poprire, mi-a venit pe salariu, dar la 15 zile am primit tot de la acelasi executor executare pe bunuri mobile, adica pe masina care este inscrisa pe numele meu cu adresa trimisa la serviciul de Inmatriculari pentru retinerea actelor masinii.

Ma intreb este legal cum procedeaza atita timp cat poprirea e facuta si se vireaza bani in contul respectiv? acesta doreste ca peste noapte sa achit debitul.

Va rog indrumati-ma unde pot sa merg sunt din Dolj iar executorul este din Craiova astept indrumari si sfaturi va rog va multumesc.

Postat in data: 30 mart., 2019

De ce nu indeplinesc scoringul pentru un credit?

Buna ziua, am si eu o intrebare. am fosta astazi la o banca pentru a imi face un credit. am raspuns la cateva intrebari, dupa cateva minute doamna de acolo mi-a zis ca nu pot face credit pentru ca nu indeplinesc scoringul. ce legatura are ca stau cu parinti si ca nu sunt casatorit? Un coleg al meu de munca avand aceleasi conditii ca mine i s-a aprobat. de ce??? Poate avea patronul la care lucrez influenta asupra bancii, iar aceasta sa nu imi aprobe imprumutul?
Va multumesc anticipat

Postat in data: 21 iul., 2017