Etichete: luna

Am luat 38 de milioane de la Credit Prime si platesc in fiecare luna 13 milioane. E normal?
credit prime rata credit

„Buna ziua am luat 38 de milioane de la credit prime și plătesc pe fiecare luna 13 milioane ce banca este asta am salariu de 2300 eu din ce mai trăiesc am un copil mic nu se gândesc

Ei vor să plătesc atât mult nu se poate așa ceva sincer eu in 24 de luni înseamnă că plătesc patru sute de milioane nu se poate sincer”

Postat in data: 16 feb., 2024

Trebuie sa platesc rata la credit luna asta, chiar daca am facut cerere de amanare?

Imi puteti spune daca s-au publicat normele metodologice pentru OUG90/2022 ?
Am facut solicitare in scris catre Alior Bank ,dar mi au spus ca nu poate da curs solicitarii pentru ca nu au aceste norme.
Peste 2 zile am scadenta la rata .Solicitarea am facut o de 2 saptamani .Trebuie sa platesc rata pe luna asta chiar daca am facut solicitarea de doua saptamani ?

Postat in data: 18 iul., 2022

Cum se amana ratele la BRD: daca nu te contacteaza nimeni, trebuie sa platesti ratele si pe luna martie si aprilie, altfel esti raportat la Biroul de Credit

brd-amanare-rata-credit
brd-amanare-rata-credit