Etichete: plata in avans credit

De ce creste soldul creditului TBI Bank, daca am platit rate in avans?

„Buna ziua am făcut un credit la cei de la tbibank si am avut ceva penalizari si am platit de am ajuns în avans dupa care am platit pe 7 luni în avans cu scăderea perioadei de credit din luna a 8 2023 pana în luna a2 2024 si am ajuns sa platesc de 2 ori principalul pe luna a8 si a9 2023 si ba mai mult uitându-mă pe aplicația lor dupa ce am platit creditul am avut undeva la 20 de mi si ceva si nu știu ce sa zic dar vad ca creste soldul principal adică suma creditului.în fie care zi acum am 22 de mi si 158 40 de bani ?

Cum e posibil si daca am cerut explicați ei au zis ca asa trebuie sa crească pana ajung la soldul inițial nu ar trebui sa rămână la bani rămași? Care ar trebui sai restitui,ei au zis ca dacă ami adun ratele ce miau mai rămas ar trebui sa ajung undeva la 30 si ceva de mi de lei deaia tot creste soldul.”

Postat in data: 12 sept., 2023

Cum pot rambursa anticipat un credit ipotecar la ING Bank?
ing rambursare anticipata credit

Ieri am fost la ING sa rambursez anticipat 2 rate de principal cu reducerea perioadei si au zis ca nu se poate rambursa anticipat decat minim 1 rata si multiplu de rata, pentru ca dobanda nu va fi anulata. E adevarat ? Ce as putea sa fac?

Postat in data: 20 ian., 2022