Cum pot rambursa anticipat un credit ipotecar la ING Bank?

ing rambursare anticipata credit

Ieri am fost la ING sa rambursez anticipat 2 rate de principal cu reducerea perioadei si au zis ca nu se poate rambursa anticipat decat minim 1 rata si multiplu de rata, pentru ca dobanda nu va fi anulata. E adevarat ? Ce as putea sa fac?

Am transmis la ING Bank problema dumneavoastra, iar raspunsul primit este urmatorul:

• Puteti rambursa anticipat orice suma doriti din credit, chiar si mai putin de o rata (principal).
  • Pentru orice suma rambursata nu se mai percepe dobanda, incepand cu momentul rambursarii.
  • Problema este ca daca doriti reducerea perioadei de creditare, atunci fireste ca trebuie sa rambursati anticipat cel putin contravaloarea unei rate lunare.

Vedeti aici detalii despre cum se face rambursarea anticipata a unui credit, la ING Bank.

Va rog sa reveniti la mine daca intampinati probleme cu rambursarea anticipata a creditului ING Bank.

3 raspunsuri la “Cum pot rambursa anticipat un credit ipotecar la ING Bank?

1. Gheronte

Buna ziua,am facut rambursare anticipata la tot creditul prima casa cu ipoteca de pe 18/4/2022 si nici pana acum nu avem un raspuns,am tot intrebat telefonic si mers la banca,raspuns dureaza.Suntem presati de timp intr un fel si nu stim cum putem proceda pentru a grabi solutionarea inchiderii contului si ipotecii.

1. Ana

Bună ziua, ați rezolvat problema cu banca? Care este procedura de radiere a ipotecii la ING? Ați mers la ei cu un notar?

− 2 = 2