Etichete: portare digi

Vodafone mi-a majorat abonamentul. Ce pot sa fac?

Cei de la vodafone au trimis un mesaj precum că au majorat abonamentul cu 1 euro, iar eu dacă nu l-am citit acel mesaj au trecut la fapte. Am sunat la serviciul clienți pentru a-mi exprima nemulțumirea, încât am vrut să-mi închei socotelile.

Mi-au făcut o ofertă de 3 euro nelimitat voce și date pe 6 luni eu fiind liber de
contract, iar linkul trimis în mesaj ca și semnătură era un cod din 4 caractere. Am spus că voi fi de acord numai dacă îmi vor trimite contractul pe mail. Mi-au promis că-l vor trimite. Nu s-a întâmplat acest lucru revenind la serviciul clienți, spunându-mi că numai cel căruia am fost alocat ca și persoană poate face acest lucru.

Am insistat să-mi modifice abonamentul dar fără succes motivând că oferta de 3 euro nu mai există și că eu revenit cu apel la serviciul clienți după expirare, FALS, chiar ei au recunoscut când am sunat, și nu se potrivesc cu mesajele primite pe telefeon,
și că au doar la 5 euro, eu nefiind de acord. După discuțiile avute cu mai mulți consultanți m-am trezit cu mai multe mesaje similare pentru a accepta oferta.

întrebarea mea se pune cum pentru 3 euro nu s-a validat iar pentru 5 euro s-a validat eu nefăcând nici o modificare ca și modalitate de a accesa acele link-uri trimise în
mesaj de tip text.

Postat in data: 02 feb., 2023