Etichete: scrisoare

Am primit o scrisoare pentru o factura neplatita la Orange de peste 20 de ani. Ce pot sa fac?

„Buna ziua ,
Am primit o scrisoare de la un organism de recuperare, Creditexpress, mandatat de Orange pentru o asa zisa factura neplatita in 2003. Suma este foarte mica ( 67 lei ) , dar timp de 20 de ani nu a cerut nimeni nimic.

O alta mica problema este ça nimeni din familie nu Isi aduce aminte de vreun contract incheiat cu orange.
Multumesc anticipat”

Postat in data: 08 feb., 2024

Am primit scrisoare ca cineva a facut credit pe numele meu la banca BRD. Ce pot sa fac?
brd-reclamatie-clienti

Am o problema: mama mea primeste scrisoare cum ca cineva a facut imprumut bancar pe numele ei si ea e girantul si ameninta ca ii ia garsoniera daca nu plateste la timp suma de 300 milioane, este posibil asa ceva, ca altcineva sa faca imprumut pe numele ei? mentionez ca ea nu a avut niciodata legatura cu banca brd sau vreun cont acolo.

Postat in data: 26 oct., 2022

BRD Finance nu vrea sa-mi dea o scrisoare privind achitarea creditului. Ce pot sa fac?

Am avut un credit la BRD Finance, pe care l-am achitat in data de 12-06-2017,nu vor sa-mi trmita nici azi confirmarea ca am achitat, am fost si la un punct de-al lor din Careffour unde am facut si o cerere in scris, le-am trimis mailluri dar nimic, am achitat 19600 si ei nu sunt in stare sa-mi dea o hartie pe care la alte banci in momentul cand ai achitat se da pe loc.

Postat in data: 19 iun., 2017

Cum pot sa inchid mai repede un cont de credit la Cetelem?

Am achitat integral linia de credit Cetelem cu suma comunicata de un operator pentru a inchide contul si transmite la Biroul de credite pentru a nu mai figura cu acest contract. Insa dupa mai bine de o luna de zile cand am aplicat la BCR pt Prima Casa mi-au zis ca figurez cu Cetelemul in Biroul de credite.

Cei de la Cetelem spun ca trebuie sa-mi restituie 5 lei pentru a putea lichida contractul si nu poate face asta mai devreme de 17 martie. Problema este ca proprietarul apartamentului pleaca din tara pe 19 martie si nu este timp pentru toate procedurile, iar eu pot pierde acest apartament.

Exista o solutie pentru a obliga Cetelemul sa schimbe situatia in Biroul de Credite mai repede? Rog raspuns cat mai repede.

Postat in data: 14 mart., 2017