Nu stiu cati bani am pe cardul de Germania Postbank. Ce pot sa fac?

card posbank

„Fratele meu a lucrat citeva luni în GERMANIA, și a revenit în tara. Fluturașul de pe ultima lună nu ia venit, și nuștie cit are pe card. Nu are aplicatia pe card. Ce poate face.?
Mulțumesc.”

Din pacate, cardurile bancii Postbank sunt destul de primitive pentru o tara precum Germania, in sensul ca nu poti sa vezi la bancomat soldul cardului, adica ce bani ai pe card.

Din acest motiv, solutia pentru a afla daca aveti bani pe card este sa luati legatura cu banca si sa intrebati care este soldul cardului.

Puteti contacta Postbank prin telefon, la numarul +4922855005500, sau prin e-mail, la adresa: direkt@postbank.de.

O alta varianta este sa va instalati aplicatia de internet banking Postbank Banking & Brokerage, inregistrarea putandu-se face si online. Vedeti aici instructiunile, pe site-ul Postbank.de.

Va rog sa reveniti la mine, daca aveti nevoie de ajutor pentru rezolvarea problemei cu cardul Postbank.

5 raspunsuri la “Nu stiu cati bani am pe cardul de Germania Postbank. Ce pot sa fac?

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro

Puteti sa trimiteti e-mail la Postbank si in limba romana, pentru ca-l vor traduce ei.

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro

Nu exista banca in Romania care sa va poata rezolva problema cu cardul Postbank.

2. p

MULTUMIM ORICUM ,DAR SĂ SUNI TREBUIE GERMANA.DAR IN ROMÎNIA NU ESTE O BANCĂ CUM AR FI CEC BANK,SĂ POATĂ REZOLVA PROBLEMA? ORICUM MULTUMIM FRUMOS.

− 2 = 5