Postbank mi-a blocat cardul. Ce pot sa fac?

card posbank

Buna! Am un card Postbank de 3 ani, am revenit in România și numai pot folosi cardul mi l-au blocat din motiv ca nu mai am adresa în Germania. am sunat la banca și ei o ține într-una sa revin în Germania pentru o noua adresa sau deblocare card. este normal asa ceva? ce pot sa fac?

Nu este normal ca Postbank sa va puna sa mergeti in Germania pentru deblocarea cardului, acest lucru ar trebui facut si prin telefon, internet sau email.

De aceea, sfatul meu este sa faceti o reclamatie la Postbank, prin e-mail, la adresa: mail@postbank.de, in care sa cereti sa va deblocheze cardul fara sa mergeti in Germania.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul Postbank sau in cazul in care nu primiti raspuns, pentru a va ajuta sa rezolvati problema, cu ajutorul autoritatilor de protectie a consumatorului.

10 raspunsuri la “Postbank mi-a blocat cardul. Ce pot sa fac?

1. Claudia

Bună ziua sunt în aceiași situație.Nimeni nu îmi poate spune de la banca,motivul blocării cardului.Doar atât îmi spune ca este blocat pentru o neplata.

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Lieber Herr,

Sollten Sie auf die per E-Mail an die Adresse: mail@postbank.de oder an die Kontakttelefonnummer der Deutschen Bank 022855005500 an die Posbank gerichteten Benachrichtigungen zur Entsperrung der Karte keine Antwort erhalten haben, so lautet die Lösung sich an die Verbraucherschutzbehörde zu wenden, die sich mit Beschwerden gegen Banken oder Unternehmen aus anderen europäischen Ländern befasst: Europäisches Verbraucherzentrum Rumänien – ECC Rumänien.

Bitte melden Sie sich bei mir, wenn Sie das Problem mit der Postbank nicht lösen.

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Lieber Herr,