Etichete: achitat

Banca ma poate scoate din Biroul de Credit, daca am platit datoria?

„Buna ziua!Am fost dat in judecata de catre garanti bank pentru un card de credit in valoare 2200 lei . Nu am fost anuntat nici de raportarea la biroul de credite si nici de actionarea in justitie In prezent am achitat datoria prin firma de recuperari ce a ffost angajata de catre garanti bank si doresc sa stiu daca banca ma poate scoate din biroul
de credite? Va multumesc!”

Postat in data: 03 oct., 2023

Cand dispare din Biroul de Credit un credit achitat?

„Buna ziua, cand dispare din biroul de credite un credit achitat? Dupa 2 zile mie inca imi apare rata lunara in raportul de pe site-ul biroului de credit.”

Postat in data: 12 aug., 2023

Daca nu am achitat nimic la un credit BRD din 2013 este prescris?

Buna ziua, as dori sa stiu daca nu am mai achitat nimic la un credit la BRD din 2013, acest dosar este prescris? Somatii de plata nu am primit. Dar astazi bucuria: in posta, somatie de plata de la Fortunato pt BRD.

Postat in data: 21 mai, 2018

Creditul se poate prescrie (se sterge) daca nu s.a mai achitat nimic bancii timp de 3 ani?

Am citit undeva ca exista o lege in care se precizeaza ca in cazul in care nu s.a mai achitat nimic bancii timp de 3 ani, creditul se prescrie.
Exista cumva o astfel de lege? Si daca da, ma puteti ajuta va rog cu informatii despre ea (numar, data)?

Postat in data: 09 sept., 2016