Tag Archives: adresa

Unde m-as putea adresa pentru a rezolva problema datoriilor la banci, daca nu am bani sa ma judec?

Am 5 popriri pe cont si 2 salarii. Din cont mi se retine jumatate din fiecare salariu ducandu-se amandoua jumatatile la cel mai vechi popritor si cel mai mare. Din aceasta cauza, unul din cei 4 popritori ramasi doreste sa imi puna poprire la angajatori urmand ca si acestia sa imi opreasca 1/3 din salarii.

Cât de legala este aceasta situatie si cui m-as putea adresa, neavand bani sa ma judec cu ei in instanta?

Kruk Romania – firma de recuperare creante – date de contact (adresa, telefon, e-mail, site internet) [citeste tot]
Care sunt datele de contact ale firmei de recuperare creante Debt Collection Agency?

Am fost sunat si am primit un mesaj de la Debt Collection Agency cum ca as avea o datorie, desi eu nu am avut niciodata credite la banci si nici alte datorii. Mi-au lasat un numar de telefon la care sa sun, dar nu am reusit sa vorbesc cu nimeni, era un robot pe care nu l-am inteles. Cum pot sa iau legatura cu aceasta firma, ca sa lamuresc problema? Mi-e frica sa nu fie vreo escrocherie.

BRD n-a vrut sa-i platesc restanta la un credit, m-au trimis la firma de recuperare EOS. Ce fac?

Am avut un credit pentru masina la BRD, dar dupa ce am plecat din tara nu am mai platit. Cand m-am intors in Romania, m-am dus la BRD sa-mi platesc restantele la credit, dar mi-au spus ca nu mai am ce discuta cu ei, sa iau legatura cu firma de recuperare EOS. Mi-au spus ca-i gasesc pe o strada din Cluj, dar nu erau acolo, iar cand am sunat la sediul lor, n-au stiut sami spuna nimic. Ce fac, mai platesc datoria?