Care sunt datele de contact ale firmei de recuperare creante Debt Collection Agency?

Am fost sunat si am primit un mesaj de la Debt Collection Agency cum ca as avea o datorie, desi eu nu am avut niciodata credite la banci si nici alte datorii. Mi-au lasat un numar de telefon la care sa sun, dar nu am reusit sa vorbesc cu nimeni, era un robot pe care nu l-am inteles. Cum pot sa iau legatura cu aceasta firma, ca sa lamuresc problema? Mi-e frica sa nu fie vreo escrocherie.

Debt Collection Agency este o firma de recuperare creante care are dreptul sa recupereze datorii de la clientii bancilor, IFN-urilor, firmelor de telefonie sau altor furnizori de bunuri si servicii din Romania, fiind inscrisa, conform legii, in evidenta Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorului (ANPC). Vedeti aici lista

Numarul de telefon al Debt Collection Agency este urmatorul: 0374.460.006

Datele de contact complete sunt urmatoarele:

DEBT COLLECTION AGENCY LTD.
Bucharest, Sector 1, 85 Buzesti Srt., 7th floor
e-mail: office@collectionagency.ro
tel: 03 744 60006

Gasiti aceste informatii pe site-ul firmei: www.collectionagency.ro. (vezi foto)

Va rog sa reveniti la mine pentru alte nelamuriri.

− 5 = 2