Etichete: ajutor plata credit

Mai Mai Credit nu vrea sa-mi anuleze creditul acordat cu depasirea gradului de indatoare. Ce pot sa fac?
mai mai credit ifn reclamatie

„Am cerut la Mai Mai Credit sa-mi anuleze creditul, pentru ca mi l-au dat desi eram supraindatorat, iar acum nu mai fac fata si altor rate la celelalte IFN-uri. In acest moment sunt supra-indatorat, iar dobanda practicata este pur si simplu impovaratoare si nu mai pot scapa de datorii. Dar cei de la Mai Mai Credit nu vor sa ma ajute. Ce pot sa fac?”

Postat in data: 01 iul., 2024

Are voie Icredit sa vina acasa la mine, daca nu am platit ratele la timp?
icredit reclamatie

„Bună ziua. Va rog din suflet, ajutați-mă cu o informație. Am făcut un credit la icredit, și din cauza unor probleme de sănătate grave nu am reușit sa achit ratele.

De acolo o doamna ma hartueste continuu, ca ma vizitează la domiciliu o comisie, etcAu dreptul sa vina acasă, sa ma viziteze.”

Postat in data: 30 iun., 2024

Creditfix nu vrea sa negocieze prin CSALB. Ce pot sa fac?

„Am luat un credit de la Credifix pentru ca aveam datorii mari, grad de indatorare peste 80%, apoi nu l-am mai putut plati. Le-am cerut sa amane ratele sau sa le faca mai mici, dar au refuzat. Am trimis o cerere si la CSALB, dar nu au fost de acord sa negocieze. Ce pot sa mai fac, ca sa scap de datorii?”

Postat in data: 27 iun., 2024

Ce trebuie sa fac daca nu mai pot sa platesc creditele la IFN-uri?

„Bună ziua, ma confrunt cu o situație, a ifn-urilor. Care deși aveam un grad mare de îndatorare cu BRD, mi sau acordat altele, le am luat în ideea sa achit din restante.

Ultimul de hora nici nu m-au sunat au trimis un mail cu o aprobare, nici nu mi am dat seama ca era un credit, am dat o sa deschid ce scria și defapt îmi aprobase un credit. De 1500 care ajuns în 2 luni 3000.eu nu pot plăti deoarece am poprire de la BRD. La fel și restul creditelor nu ma încadrăm legal la credit având unul la BRD mare.

Acum risc sa îmi pună toți poprire nu le mai pot plăti. Ce pot face în situația asta? Nu reușesc sa creditez nimic sa pot achita tot. Stau în chirie și am un copil în întreținere. Ce ma sfătuiți.”

Postat in data: 10 apr., 2024