Etichete: Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal

Hora Credit ne contacteaza abuziv! Unde putem face reclamatie?
hora credit reclamatie

„Bună ziua,
Am găsit emailul dvs pe un forum. Avem n solicitări scrise către hora credit pentru dezabonare. Creditul a fost achitat. Eu desfășoară campanii de phising pentru racolare clienți. Ne contactează abuziv. Cum considerați ca putem continua? Mulțumesc! Ma gandeam ANPC, politie? Alte idei?”

Postat in data: 14 mai, 2022

Model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, catre Cetelem

Buna ziua ,
Am facut un card de credit la Cetelem si in decembrie 2017 am platit o rata cu intarziere , fiind si singura data dealtfel cand am intarziat vreo rata , am platit in Ianuarie.
Acum m-am trezit ca am o raportare la biroul de credit pentru acea intarziere , fara sa fi fost auntat de catre Cetelem de acest lucru.
Imi puteti furniza va rog un model de cerere de stergere a raportarii pentru a o trimite catre dumnealor?
Va multumesc pentru ajutor .

Postat in data: 06 apr., 2019

Daca am facut un credit la Cetelem in 2015 si erau nonbancar, m-a bagat in Biroul de credit cu rau platnici daca nu am platit?

Daca am facut un credit la cetelem in 2015 si erau nonbancar ma bagat in biroul de credit rau platnici?

Postat in data: 02 ian., 2019

Ce motiv ar trebui invocat pentru a fi stearsa din Biroul de Credit?

Am facut o adresa catre CEC pentru stergerea datelor din biroul de credit, insa am primit raspuns negativ.

Ce motiv ar trebui invocat mai exact pentru a putea fi sters? Multumesc.

Postat in data: 09 dec., 2018

Care este procedura de stergere din Biroul de Credit?

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cu privire la stergerea istoricului negativ din Biroul de Credit (BC).
In urma cu ceva timp am vrut sa accesez un credit de nevoi personale si m-am lovit de o problema. Inscriere in BC. Mentionez ca nu am stiut de aceaste problema si nici nu am fost instiintata in prealabil despre consecinte sau alte neplaceri produse de raportarea la BC.
Suma este achitata.
Ce as pute face si cum se procedeaza?

Postat in data: 03 aug., 2018

Cum pot fi sters din Biroul de Credit?

Am vrut sa fac un credit si m-au gasit raportat la Biroul de Credit cu datorii.
Am avut mai demult un card de credit Cardavantaj la Credit Europe Bank si probabil ca de acolo mi se trage, dar nu m-au anuntat.

Ce pot sa fac ca sa fiu sters din baza de date?

Postat in data: 21 feb., 2018

Decizia ANSPDCP cu privire la prelucrarile de date cu caracter personal efectuate in sisteme de evidenta de tipul birourilor de credit

Postat in data: 12 nov., 2017