Etichete: conform

Cum se face amanarea ratelor la creditele Raiffeisen, conform OUG 90/2022?

„Desi suntem in 9 August, Raiffeisen nu inregistreaza cereri pentru
suspendarea ratelor conform OUG 90, de la serviciul clienti declarand
in mod repetat ca nu s-au comunicat normele interne. Este legal?
Multumesc”

Postat in data: 11 aug., 2022

Au fost publicate normele de aplicare a Ordonanței privind amânarea ratelor la credite 2022?

Postat in data: 20 iul., 2022

Ce inseamna sa nu ai restante la amanarea ratelor al credite?

Știți cumva ce înseamnă să nu ai restanțe în ultimele 6 luni la amânarea ratelor? Mulțumesc

Postat in data: 18 iul., 2022

Trebuie sa platesc rata la credit luna asta, chiar daca am facut cerere de amanare?

Imi puteti spune daca s-au publicat normele metodologice pentru OUG90/2022 ?
Am facut solicitare in scris catre Alior Bank ,dar mi au spus ca nu poate da curs solicitarii pentru ca nu au aceste norme.
Peste 2 zile am scadenta la rata .Solicitarea am facut o de 2 saptamani .Trebuie sa platesc rata pe luna asta chiar daca am facut solicitarea de doua saptamani ?

Postat in data: 18 iul., 2022

De cand se pot depune cereri de amanare rate la credite?

Buna ziua, de când se pot depune cereri ptr amânare rate la un credit ?
Cei de la banca Unicredit spun că ei nu știu nimic …. Nu spune nimeni nimic despre amanarea ratelor …. Unde sunt normele care trebuiau sa iasa in 15 zile ? multumesc

Postat in data: 18 iul., 2022

Se pot depune cereri pentru amanarea ratelor la credite, conform OUG 90/2022?

Bună ziua,
Îmi puteți spune vă rog dacă se pot depune cererile pentru amanarea ratelor? Am văzut că s au aprobat actele normative.
Mulțumesc

Postat in data: 16 iul., 2022

Cine si cum poate face amanarea ratelor la credite, conform normelor de aplicare a OUG 37/2020

Postat in data: 12 apr., 2020

ING este reclamata de clienti ca le anuleaza cererile de amanare a ratelor conform ofertei initiale, fara costuri, si-i obliga sa accepte OUG 37, pentru a incasa dobanda la dobanda

Postat in data: 11 apr., 2020

Cum pot obtine amanarea ratelor la credite?

Ma aflu in imposibilitate de plată începând cu luna martie 2020, cum pot sa obtin o perioadă de amânare a ratelor la credit?

Postat in data: 09 apr., 2020

Pot beneficia de amanarea ratei la credit, conform Ordonantei Guvernului, daca sunt executat silit?

La ordonanța care s-a dat cu privire la credite pot beneficia și eu de amanare daca sunt executat silit?

Postat in data: 31 mart., 2020