Etichete: De cand

Sunt executat silit dupa 14 ani de cand am luat creditul! Ce pot sa fac?
kruk executare silita

Buna ziua! In anul 2008 am luat un credit de nevoi personale .Am.achitat o perioada si dupa aceea nu am mai avut posibilitatea de a rambursa imprumutul. Luna aceasta am primit o scrisoare de la Kruk referitoare la achitarea datoriei si executare silita.Sunt 14 ani de atunci.Va rog sa ma ajutati in acest sens.

Postat in data: 24 nov., 2022

Au fost publicate normele de aplicare a Ordonanței privind amânarea ratelor la credite 2022?

Postat in data: 20 iul., 2022

Ce inseamna sa nu ai restante la amanarea ratelor al credite?

Știți cumva ce înseamnă să nu ai restanțe în ultimele 6 luni la amânarea ratelor? Mulțumesc

Postat in data: 18 iul., 2022

Trebuie sa platesc rata la credit luna asta, chiar daca am facut cerere de amanare?

Imi puteti spune daca s-au publicat normele metodologice pentru OUG90/2022 ?
Am facut solicitare in scris catre Alior Bank ,dar mi au spus ca nu poate da curs solicitarii pentru ca nu au aceste norme.
Peste 2 zile am scadenta la rata .Solicitarea am facut o de 2 saptamani .Trebuie sa platesc rata pe luna asta chiar daca am facut solicitarea de doua saptamani ?

Postat in data: 18 iul., 2022

De cand se pot depune cereri de amanare rate la credite?

Buna ziua, de când se pot depune cereri ptr amânare rate la un credit ?
Cei de la banca Unicredit spun că ei nu știu nimic …. Nu spune nimeni nimic despre amanarea ratelor …. Unde sunt normele care trebuiau sa iasa in 15 zile ? multumesc

Postat in data: 18 iul., 2022

De cand se amana rata la credit, daca am trimis cererea, dar n-am primit raspuns?

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care este procedura de amanare a ratelor la credit? Am completat formularul de amanare a ratelor la BCR, am primit mesaj ca a fost receptionata cu succes si voi fi contacta in termen de maxim 15 zile. Insa eu am scadenta la rata maine si inca n-am primit raspuns de la banca. Intrebarea mea e: maine trebuie sa platesc rata sau se amana de maine? De cand se aplica amanarea ratei? Pentru ca n-as vrea sa fiu inregistrata ca rau-platnic si sa fiu raportata la Biroul de Credit. Multumesc

Postat in data: 14 apr., 2020