Etichete: executare silita Europa

Se poate pune sechestru pe casa pentru facturi neachitate in alta tara?

„Bună ziua! După cum am observat pe internet va ocupati în domeniul băncilor, eu ași dori dacă se poate va rog frumos sa îmi dați câteva informații legate de băncile internaționale va voi explica problema mea pe scurt.

Mie în Belgia când am locuit cineva a făcut contractul de energie electrica pe numele meu la chiria unde eu defapt nu aveam adresa și am tot primit facturi pe numele meu dar eu nu am semnat nici un contract la nici o companie de energie electrica!!! Nu aveam nici adresa nu știu cum au făcut ei un contract pe numele meu….. întrebarea mea e cum pot afla dacă sunt data în banca internationala de rău platnici?

Nu știu cum sa ma exprim în acest domeniu nu prea cunosc eu sunt în românia acum vreau sa îmi cumpăr o casa și foarte multe persoane miau spus dacă sunt rea platnica etc…. eu nu am făcut împrumuturi niciodată nu am făcut nici o rata singuru lucru sunt acele facturi din Belgia care erau făcute pe numele meu și eu nu li’am plătit deoarece eu nu am făcut nici un contract cu ei !

Doresc sa știu este posibil sa am probleme dacă eu în cumpăr o locuință pe numele meu se poate întâmpla ca din cauza acelor facturi neplătite în Belgia sa îmi pună sechestru pe casa? Va mulțumesc foarte frumos pentru eventuale răspunsuri!”

Postat in data: 29 iul., 2023

Pot fi executat silit, daca am datorii in alta tara?

„Buna ziua , am o datorie la banca din Republica Ceha , și cred ca am și execuție , dar eu nu locuiesc in România . Locuiesc in Spania , credeți ca ma vor găsi in Spania sau ma vor cauta doar la domiciliu din România . Eu am bunuri in Spania și vreau sa știu dacă ma poate afecta aici . In România nu am datorii . Mulțumesc și apreciez răspunsul.”

Postat in data: 10 mart., 2023