Etichete: firma de recuperare creante

Care sunt datele de contact ale firmei de recuperare creante Debt Collection Agency?

Am fost sunat si am primit un mesaj de la Debt Collection Agency cum ca as avea o datorie, desi eu nu am avut niciodata credite la banci si nici alte datorii. Mi-au lasat un numar de telefon la care sa sun, dar nu am reusit sa vorbesc cu nimeni, era un robot pe care nu l-am inteles. Cum pot sa iau legatura cu aceasta firma, ca sa lamuresc problema? Mi-e frica sa nu fie vreo escrocherie.

Postat in data: 08 dec., 2017

Cum sa fac cu firma de recuperare Debt Collection Agency, daca nu am atatia bani cati imi cer?

Am facut un imprumut la Provident, dupa ceva timp nu am mai putut achita si m-au dat la firma de recuperare Debt Collection Agency srl. Am primit o notificare. Am sunat la ei si mi au dat termen 5 luni sa platessc cate 2000 ron pe luna. Mentionez ca nu pot plati lunar atat iar ei nu inteleg. Cum sa fac? Am mai citit si pe net si nu e chiar asa cum spun ei. sunt mii de oameni care nu au putut recupera nimic. Sa le depun cat am?

Postat in data: 18 iul., 2017

Pot fi executata silit de o firma de recuperare neinregistrata la ANPC?

Sunt executata silit prin poprire de Ultimo Investment Portfolio Luxemburg. Am citit ca de la 1 ianuarie 2017 firmele de recuperare nu-ti mai pot lua banii daca nu sunt inregistrate la ANPC. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc

Postat in data: 03 apr., 2017